Z kroniky Včelné díl VI – Kabelové el. vedení sítě

Kronika Včelné, díl VI., r. 1979

Kabelové elektrické vedení sítě

Rekonstrukce elektrické sítě, v podstatě uložení rozvodné sítě do kabelů a demontáž dosavadního vedení na sloupech, prováděl dodavatelsky Okresní stavební podnik z Čes. Budějovic. Náklady uhradil ONV. Rekonstrukce sítě má pokračovat ještě v dalších letech a je součástí plánu rozvoje Včelné. Kabeláž elektrického vedení byla v roce 1979 dokončena v celé dolní části Včelné až po ulici Withanovu po jedné straně hlavní silnice. Z druhé strany hlavní silnice jsou napojeny rodinné domky v ulici Nádražní a nová zástavba rodinných domků v ulici K. H. Borovského /u podniku Sigma/.

Původní vedení odstraněno, rovněž tak dřevěné sloupy. Rozvod je napojen v kioskách s jističi, kam rovněž svedeno spojení pouličního osvětlení. Rýhy vyhloubeny mechanizačními prostředky, přípojky k domům ručně pomocníci z řad cikánů, což se pochopitelně neobešlo bez stížností vzhledem k jejich mentalitě a zvyklostem. Práci však urobili a dnes již se těšíme ze spolehlivého přísunu elektrického proudu. Nové vedení přec jen odstranilo ztráty v dřívější síti. Současně zabudovány nové rozvodové skříňky u každého domu. Horní část obce má dostat nový rozvod kabely v roce příštím.

18. 4. 2021

zatazenosdestem

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť, od 500m srážky sněhové. Denní teploty 4 až 8°C. Noční teploty 4 až 0°C.