Z kroniky Včelné díl VI – MDŽ

Kronika Včelné, díl VI., r. 1979

MDŽ

Mezinárodní den žen měl důstojnou oslavu dne 17. března v Kulturním domě. "Ženy" vzpomněly též "mezinárodního roku dítěte" a při odpolední slavnosti bylo 30 dětí obdarováno čokoládovým dukátem. Sál byl slavnostně vyzdoben a v přísálí doplněn velmi pěknou a poutavou výstavkou prací žen; ukázky rukodělných prací z různých přízí, úplety a dečky, výzdoby na stěny, kde byly dobře uplatněny výtvarné vlohy našich občanek. Několik záběrů z této výstavky v dokumentaci.

Slavnost zahájil předseda MNV s. Fríd krátkým uvítáním účastníků. Kulturní pásmo dětí z mateřské školy přispělo k pobavení malých i velkých. Slavnostní projev k ženám měl s. Čapek, který vzpomenul záslužné práce, kterou ženy pro plnění úkolů v obci konají a blahopřál jim k jejich svátku i do dalších dnů. Připraveno pohoštění ca pro 200 občanů. Obsluhovali mládežníci MO SSM a ČSPO. Před zahájením i v průběhu oslavy vyhrávala hudba "20 HP "-president" SSM. Večer od 19 hod. pokračuje v KD taneční zábava pořádaná MO SSM. Na úhradu nákladů přispěly všechny organizace.

Mapový portál Mapotip

dnes, sobota 4. 2. 2023