Z kroniky Včelné díl VI – Prodejna Jednoty

Kronika Včelné, díl VI., r. 1979

Prodejna Jednoty

Dohlížecí výbor musel v průběhu roku řešit nové obsazení prodejny masa, když po delší nemoci vedoucí prodejny s. Kalina zemřel. Na jeho místo nastoupila s. Antonie Hájková z prodejny průmyslového zboží. V oddělení průmyslového zboží převzala vedení dosavadní prodavačka Miluše Lidinská a později s. Markéta Zahradníková. Řešení se ukázalo jako plně vyhovující pro občany i pro vedení Jednoty.

Další potíže působí zásobování prodejny vodou. Dosud je potřeba vody kryta pouze z nádrže, kam čas od času je voda dovážena cisternou z Čes. Budějovic. Vodohospodářská správa však nepostačuje uspokojit všechny požadavky a pak se stává, že prodejna je bez vody. Je to okolnost velmi závažná, uvážíme-li, že jde o prodejnu s osmi až deseti zaměstnanci. Ze strany Jednoty, byly vysloveny pohrůžky, že prodejna bude uzavřena, pokud nebudou učiněny kroky, k dokonalému řešení celé záležitosti. V tomto smyslu hovořil také s. Vinický na veřejné schůzi MNV. Závěr debaty, o které je též zmínka ve stati o výstavbě vodovodu na dalších stránkách, pomohl a přiměl podniky, aby ještě v roce 1979 byla položena vodovodní síť tak, aby prodejna a některé veřejné budovy /Mateřská školka a Kulturní dům/ mohly být již na počátku roku 1980 zásobeny vodou z vodojemu.

dnes, úterý 16. 4. 2024
středa 17. 4. déšť se sněhem 9/3 °C