Z kroniky Včelné díl VI – Svazarm

Kronika Včelné, díl VI., r. 1979

Svazarm

Organizace Svazarmu má zatím jen 15 členů a zůstává v podstatě mládežnickou organizací v rámci komise pro tělovýchovu a mládež, pod vedením několika starších a zkušených osob.Vedoucím je Josef ŠMÍD. Činnost je podmíněna výstavbou zařízení. Zatím mají jen střelnici, kde jest mladý dorost cvičen ve střelbě ze vzduchovky. Pro motoristický kroužek je v programu zřízení umývací rampy na vozy a menší dílna, kde by členové získávali zkušenosti a mohli si navzájem poradit a pomoci ve svých zájmech. Na pravidelných schůzkách je pro mladý dorost postaráno o brannou výchovu po stránce theoretické i praktické.

Členové poskytují pomoc při výstavbě, pomohli vydatně při zahájení výstavby mateřské školky, kde uplatnili své zkušenosti v pracích s mechanizačními prostředky, buldozerem a autem při odvozu zeminy.

Mapový portál Mapotip

dnes, pátek 3. 2. 2023