Z kroniky Včelné díl VIII, r. 1994 - Kriminalita

Kronika Včelné, díl VIII., r. 1994

Kriminalita

Kriminalita všeobecně po roce 1989 vzrostla. Je to daň za občanské svobody, za politickou pluralitu i za parlamentní demokracii. K vysoké kriminalitě přispívají nejen mezinárodní zločinecké gangy, ale i naše vnitřní nedostatky legislativní. Policie si stěžuje na malé pravomoci i na nedostatečné technické vybavení. O naši bezpečnost se stará policejní útvar v Boršově, sídlící při mezinárodní silnici E 14. Do jeho "rajonu" patří sídelní útvar Boršov, Včelná a Kamenný Újezd. V tomto rozsáhlém okrsku slouží 12 policistů, což je malý počet; potřebovali by početně posílit, ale nejsou k tomu prostředky. V následujícím soupisu uvedeme pro rok 1994 počty trestných činů a přestupků pro 3 zmíněné obce /Boršov, Včelná, Kamenný Újezd/.

Trestné činy:
1 - ublížení na zdraví
1 - nebezpečné vyhrožování
40 - vloupání de objektů
3 - krádeže věcí z vozidel
1 - krádež zvířete
1 - znásilnění
1 - loupežné přepadení
1 - napadení veřejného činitele
1 - poškození cizích věcí
30 - dopravních nehod /z toho 10 se zraněním a 1 smrtelný následek/

Přestupky:
4 - poškozování cizích věcí
9 - drobná krádež
1 - pytláctví
15 - proti občanskému soužití.

Objasněnost se pohybuje v rozmezí 38 %, z toho objasněnost v okrese Č. Budějovice = 33 % .

V obci Včelná zaznamenány krádeže v r. 1994: rodinný dům Pakostů, Lesní kolonie, dům rodiny Urbánků-Dlouhá ulice, zcizení peněz vloupáním do domu p. Klimešové v Lesní ulici, krádež vzácnější zahradní výzdoby v Lesní ulici u hokejisty R. Ťoupala, zcizení peněz z výplaty v rodině Krlínů v Lesní kolonii, krádež v prodejně Jednoty.

dnes, úterý 16. 4. 2024
středa 17. 4. déšť se sněhem 9/3 °C