Obec Včelná
obec Včelná

Z kroniky Včelné díl X, r. 2008 - Kultura

Kronika Včelné, díl X., r. 2008

Kultura

Každoročně začíná kalendář kulturně - společenských akcí plesovou sezónou. Kulturní dům postupně hostil šest plesů mezi než tradičně patří Obecní ples, ples Sportovního klubu atd. Bohatý program, veselá hudba, tombola a taneční umění zúčastněných, nechaly zapomenout na všední starosti. Sám mohu potvrdit, že se Včelňáci bavit stále umí…

V březnu opět proběhl dětský karneval, zábavné odpoledne pro děti se spoustou legrace, kterému vévodil moderátor, Josef „Pepa” Maxa. A bavili se nejen ti nejmenší.

Zajímavá setkání a povídání s lidmi různých povolání, která se konají pod názvem „Čaj o páté”, si i tentokrát našla své posluchače. Váženými hosty těchto setkání byli např. Mudr. František Trnka, zpěvák Petr Dopita, spisovatel Pavel Toufar, ale také naši spoluobčané Milan Babor či Andrea Papoušková coby cestovatelé.

V měsíci květnu se konal jednodenní zájezd pro naše starší spoluobčany, který pro ně pořádá každoročně obecní úřad. Všichni společně navštívili zajímavá místa v Týně nad Vltavou a také zámek v Bechyni.Chutná večeře, spolu s dobrou dechovkou, přispěly k příjemně strávenému dni. To, že je tato tradiční akce velmi oblíbená, dokladuje veselá nálada, která panovala při cestě domů. I naši senioři prostě umí.

Velkému zájmu se těšil srpnový zájezd na divadelní představení Postřižiny na Otáčivé hlediště v Týně nad Vltavou. „Otáčko” v Týně ukázalo, že i malé divadlo umí zahrát velké představení.

Do kulturního kalendáře Včelné, bezesporu patří pořádání společných výstav pro milovníky výtvarného úmění. Ta letošní, za účasti 17-ti výtvarníků, byla zahájena slavnostní vernisáží v sále KD ve Včelné. Návštěvníci měli možnost seznámit se s tvorbou nejen akademických malířů, ale i lidí, kteří malují jen pro své potěšení. Mezi takové patří i zakladatelé výstavy p. Pavel Rožboud a p. Alfréd Kindler.

Ani na konci roku nenechává obec naše seniory sedět za pecí. Tradiční setkání v kulturáku, spolu s bohatým programem, toho bylo důkazem. Taneční parket a následný potlesk patřil nejprve dětem z mateřské školy, ty si pozvolně své role vyměnili se svými seniorskými tanečníky. A věřte, že byli i tací, kterým se domů jen tak nechtělo.

1. prosince bylo u vánočního stromu vedle restaurace U Kaštanu zahájeno nejhezčí období roku, čas vánoční. Společně jsme si s dětmi z mateřské školy zazpívali koledy a k tomu všemu nám zahrála dudácká kapela Bedrník. Nově osvícený vánoční strom, navodil krásnou předvánoční atmosféru u většiny, značně prochladlých zúčastněných. A tak, do dálky vonící „svařák” z vedlejší restaurace, přišel mnohým jistě vhod.

Mikulášská nadílka, určená pro naše děti, zcela zaplnila sál kulturního domu. Divadelní představení rozzářilo oči malých i velkých diváků. Ti po rozdání dárků rychle zapomněli na „zlé” čerty a ruku v ruce s rodiči zaplnili taneční parket.

Počasí

dnes, sobota 15. 6. 2024
polojasno 24 °C 11 °C
neděle 16. 6. oblačno 22/11 °C
pondělí 17. 6. slabý déšť 26/12 °C
úterý 18. 6. polojasno 28/15 °C

Exporty do RSS

RSS 0.91 RSS 1.0 RSS 2.0 Atom 1.0

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11
1
12 13 14 15
1
16
17 18
1
19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29
1
30

Mapotip

Pošta Partner

Informace o Poště Partner ve Včelné