Z kroniky Včelné díl X, r. 2008 - Stavební činnost a rozvoj

Kronika Včelné, díl X., r. 2008

Stavební činnost a rozvoj

V měsících dubnu a březnu prošel kulturní dům nutnou rekonstrukcí, která spočívala ve výměně a opravě střechy, oken, topení, podlah, obložení stěn a samozřejmě konečného vymalování. Největší zásluhu na zvelebení kulturáku, našimi občany tolik využívaného, mají hlavně zaměstnanci obecního úřadu a starosta obce.Velký dík patří p. J.Hanetšlegerovi st., místním firmám a podnikatelům. Celkové náklady na opravu si vyžádaly 430 tisíc korun.

Rekonstrukce Kulturního domu

Započala výstavba v lokalitě ZTV Dlouhé role kde bude realizována stavba 46 rodinných domů. To se to pěkně rozrůstáme.

Malý parčík vedle restaurace u Kaštanu, kde se každoročně scházíme u vánočního stromu, doznal úpravy. Byl zde vysazen živý, vánoční, stříbrný smrk a spolu s ním jedle a keře, které zkrášlily tento zelený ostrůvek uprostřed obce.

Ve školce, kterou navštěvují převážně děti ze Včelné, byly postaveny nové prolézačky, kolotoč a skluzavka.

V tomto roce proběhla celková demolice starého Obecního úřadu na třídě 5. května, který v posledních letech sloužil k provozování činností místních podnikatelů. Důvodem nevyhnutného zbourání objektu, byl havarijní stav a s ním spojená nebezpečí.

24. 1. 2021

zatazenosesnezenim

Bude oblačno až zataženo, místy sněhové přeháňky nebo sněžení, pod 300m srážky přechodně smíšené nebo i dešťové. Denní teploty 0 až 4°C. Noční teploty -1 až -5°C.