Z kroniky Včelné díl X, r. 2009 - Kultura

Kronika Včelné, díl X., r. 2009

Obnova tradic

To, že se v místním „kulturáku” koná každoročně několik plesů je již po mnoho let samozřejmostí. Jinak tomu nebylo ani v roce letošním.

Sezónu v lednu zahajoval Myslivecký ples, místní kluby a organizace v reji zábavy a hudby pokračovaly až do poloviny března, kdy ji uzavíral Dětský karneval pro naše nejmenší. Letošní bály po delší odmlce rozšířil Maškarní ples, který tak obnovil svojí tradici ve Včelné. Organizaci si vzaly za své ženy „volejbalistky” ze sportovního klubu a svojí premiéry se zhostily velice dobře. Rej spousty rozmanitých masek, neobvyklé předtančení „zralých žen” a bujaré veselí všech zúčastněných, bylo odměnou všem, kdo se na pořádání jakkoli podíleli. Tolik očekávané půlnoční odmaskování přivedlo nejednoho aktéra k údivu, s kýmže to vlastně celý večer koketuje. Je s potěšením pozorovat ty, co si i v dnešní hektické době dovedou najít chvilku udělat si ze sebe tak trochu i legraci. Do budoucna si tedy přejme: „Jen tak dál”.

Zájezd seniorů

Letošní pozvánka obecního úřadu zavedla naše seniory do západních Čech, tentokrát na Plzeňsko. Postupně navštívili lovecký zámek Kozel, prohlídli si část historické Plzně spolu se Starou radnicí z roku 1508. Po procházce Křižíkovým parkem se zastavili u sochy Spejbla a Hurvínka. Prohlídka pivovaru Prazdroj při návštěvě této metropole nemohla samozřejmě chybět. Výlet zakončili společnou večeří v restauraci Nová Hospoda. A jelikož i počasí účastníkům tohoto zájezdu přálo, při loučení byla na většině vidět pohoda a spokojenost z krásně prožitého dne.