Z kroniky Včelné díl X, r. 2009 - Úvodem

Kronika Včelné, díl X., r. 2009

Úvodem

Každý rok je plný různých politických, společenských, kulturních a sportovních událostí nejen u nás doma, ale i za hranicemi naší země.

Myslím si, že velmi stručné zaznamenání těch nejzajímavějších, může být jednou dobrým pomocníkem k oživení těchto skutečností a vzpomínek.

Začal bych 1. lednem, kdy se Česko na půl roku chopilo předsednictví Evropské unie, jejíž otěže pak předalo Švédsku.

Nelze nevzpomenout na události naší domácí politické scény, ať už to byl pád Topolánkovy vlády, nástup úřednického kabinetu či schvalování rozpočtu.

Mezi významné určitě patří i pražská návštěva Baracka Obamy.

V tomto roce odešla také řada významných osobností, od architekta Jana Kaplického přes zpěváky Waldemara Matušku a Michaela Jacksona po prosincové úmrtí herečky Mileny Dvorské.

Svět zažil několik tragických pádů letadel, silné zemětřesení v Itálii a začalo také stahování amerických jednotek z Iráku.

Ve sportu si můžete připomenout lyžařský šampionát v Liberci, světové triumfy Martiny Sáblíkové, ale také neúspěšnou kvalifikaci fotbalové reprezentace či finálové tažení českým tenistů letošním Davis Cupem.

Tolik stručný výběr z mnoha událostí, které přinesl rok 2009 u nás i ve světě.

24. 1. 2021

zatazenosesnezenim

Bude oblačno až zataženo, místy sněhové přeháňky nebo sněžení, pod 300m srážky přechodně smíšené nebo i dešťové. Denní teploty 0 až 4°C. Noční teploty -1 až -5°C.