Z kroniky Včelné díl X, r. 2010 - Úvodem

Kronika Včelné, díl X., r. 2010

Úvodem

Na úvod této části letošní kroniky, bych nám Všem rád i nerad připomenul poslední rok prvního desetiletí počínajícího tisíciletí.

Byl to nejchladnější rok u nás na jihu za posledních 14 let s průměrnou roční teplotou 8,4 stupně Celsia.

Naopak nadprůměrně teplý byl červenec a listopad, kdy 13. listopadu padl teplotní rekord.

Nejdeštivější byl květen kdy oproti normálu /70 mm/ napršelo 118 mm.

V březnu se probudila k životu sopka na Islandu, jejíž sopečný prach a popel ochromil leteckou dopravu v celé Evropě.

Naši hokejisté v Německu dokázali, že na světě je všechno možné a přivezli zlaté medaile po výhře nad Ruskem. Martina Sáblíková se stala olympijskou vítězkou v rychlobruslení a k ní se přidali se svou bronzovou medailí, v běhu na lyžích Lukáš Bauer, české běžecké kvarteto a ve slalomu Šárka Záhrobská.

V listopadu vystoupila v Praze historicky poprvé americká zpěvačka Lady GaGa.

dnes, pátek 27. 5. 2022
oblačno 22 °C 11 °C