Z kroniky Včelné díl X, r. 2011 - Kultura

Kronika Včelné, díl X., r. 2011

Kultura a jubilea

30. dubna proběhlo tradiční slavnostní vítání občánků. Pro velký počet nových občánků se konalo netradičně ve slavnostně vyzdobeném kulturním domě. Starosta obce spolu s předsedkyní kulturní komise přivítali do života 23 narozených dětí. Maminky byly obdarovány květinou a nově narození obdrželi na památku drobné dárky.

6. - 8. května byla v našem kulturním době otevřena výstava "Vítejte ve Včelné". Vystavené panely, dobové fotografie a kroniky, dokumentující hlubokou minulost, ale i současnost obce, se těšily zájmu hojného počtu nejenom našich spoluobčanů. Mnozí z nich na několik desítek let starých fotografiích poznávali stavby, kulturní a společenské akce, místa setkání a události ze svého mládí a mnohdy i sebe samé. Byl jsem účastníkem několika kamarádských neformálních setkání a rozhovorů lidí, kteří se po mnoha a mnoha letech potkali právě tady. To byl také jeden ze záměrů pořadatelů této výstavy a osobně si myslím, že je přinejmenším dobré v podobných akcích pokračovat.

Jubilea

Významného životního jubilea se dožila paní Růžena Nováková ze Čtyřech chalup. Nejstarší obyvatelka Včelné letos v březnu oslavila již své 95-té narozeniny.

29. prosince tomu bylo právě 60 let, co si Irena a Otmar Čížkovi řekli své "Ano". Manželé Čížkovi z Lesní kolonie došli na společné cestě životem k dnes již ojedinělému jubileu, jakým Diamantová svatba bezesporu je.

18. 4. 2021

zatazenosdestem

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť. Denní teploty 7 až 11°C. Noční teploty 5 až 1°C.