Z kroniky Včelné díl X, r. 2011 - Mateřská škola

Kronika Včelné, díl X., r. 2011

Mateřská škola

V této části kroniky bych Vám rád podrobněji popsal aktivity jednoho kalendářního roku našich nejmenších v naší mateřské škole. Mnozí z nás by se možná divili, co všechno děti během jednoho kalendářního roku navštíví, poznají spoustu nových míst a zajímavých lidí.

V lednu děti navštívily ZŠ Rožnov a prohlédly si také ZŠ Boršov nad Vltavou. Ve škole proběhlo tříkrálové koledování a také za dětmi přijel s hudebním pořadem pan Daňhel a poté divadelní společnost Okýnko. Počátkem února si přijeli s dětmi popovídat ošetřovatelé Parku exotických zvířat Dvorce a v polovině měsíce zahájily starší děti plavecký výcvik. Poté se děti zúčastnily masopustního karnevalu. V březnu absolvovaly výlet na farmu s koňmi a se zimou se rozloučily vynášením Mořeny u řeky Vltavy v Boršově. V dubnu stihly navštívit dopravní hřiště a planetárium hvězdárny v Č. Budějovicích. Poslední den měsíce knihy vystoupily při vítání nových občánků obce. Květen zavedl děti do ateliéru pana Rožbouda, pak si vyšly na poznávací výlet lesem s prohlídkou rybníka a v posledním májovém týdnu si prohlédly líheň kuřat a kachňat na Zavadilce. O kulturní zážitky je obohatili pan Daňhel, divadelní společnost MÁMA a TÁTA a společnost Okýnko. Poslední měsíc školního roku při příležitosti Mezinárodního dne dětí proběhlo zábavné dopoledne s Pepou Maxou, následoval výlet do ZOO Dvorce, ukázka hasičské techniky a poslední výlet vláčkem, a to do Holubova. Školní rok byl tradičně zakončen společným opékáním špekáčků u táborového ohně. V září stihly výlov Havlovského rybníka, představení Sněhurka na ledě a pilně se připravovaly na listopadové vystoupení pro naše seniory. Na konci listopadu nám děti při rozsvícení stromu předvedly pásmo písniček a básniček a za společného potlesku zahájily nejkrásnější období roku - vánoce.

Posuďte ostatně sami, co všechno dokážou děti absolvovat a podstatnou část zážitků i vstřebat. Veliký dík samozřejmě patří všem organizátorům těchto akcí, kteří se jich spolu s dětmi většinou i účastní. A nejsou to vždy jen zaměstnanci školy.

Řekl bych, že je to pořádný kus odvedené mravenčí práce s dětmi.

dnes, pátek 30. 7. 2021
skoro jasno 28 °C 15 °C