Obec Včelná
obec Včelná

Z kroniky Včelné díl X, r. 2011 - Mateřská škola

Kronika Včelné, díl X., r. 2011

Mateřská škola

V této části kroniky bych Vám rád podrobněji popsal aktivity jednoho kalendářního roku našich nejmenších v naší mateřské škole. Mnozí z nás by se možná divili, co všechno děti během jednoho kalendářního roku navštíví, poznají spoustu nových míst a zajímavých lidí.

V lednu děti navštívily ZŠ Rožnov a prohlédly si také ZŠ Boršov nad Vltavou. Ve škole proběhlo tříkrálové koledování a také za dětmi přijel s hudebním pořadem pan Daňhel a poté divadelní společnost Okýnko. Počátkem února si přijeli s dětmi popovídat ošetřovatelé Parku exotických zvířat Dvorce a v polovině měsíce zahájily starší děti plavecký výcvik. Poté se děti zúčastnily masopustního karnevalu. V březnu absolvovaly výlet na farmu s koňmi a se zimou se rozloučily vynášením Mořeny u řeky Vltavy v Boršově. V dubnu stihly navštívit dopravní hřiště a planetárium hvězdárny v Č. Budějovicích. Poslední den měsíce knihy vystoupily při vítání nových občánků obce. Květen zavedl děti do ateliéru pana Rožbouda, pak si vyšly na poznávací výlet lesem s prohlídkou rybníka a v posledním májovém týdnu si prohlédly líheň kuřat a kachňat na Zavadilce. O kulturní zážitky je obohatili pan Daňhel, divadelní společnost MÁMA a TÁTA a společnost Okýnko. Poslední měsíc školního roku při příležitosti Mezinárodního dne dětí proběhlo zábavné dopoledne s Pepou Maxou, následoval výlet do ZOO Dvorce, ukázka hasičské techniky a poslední výlet vláčkem, a to do Holubova. Školní rok byl tradičně zakončen společným opékáním špekáčků u táborového ohně. V září stihly výlov Havlovského rybníka, představení Sněhurka na ledě a pilně se připravovaly na listopadové vystoupení pro naše seniory. Na konci listopadu nám děti při rozsvícení stromu předvedly pásmo písniček a básniček a za společného potlesku zahájily nejkrásnější období roku - vánoce.

Posuďte ostatně sami, co všechno dokážou děti absolvovat a podstatnou část zážitků i vstřebat. Veliký dík samozřejmě patří všem organizátorům těchto akcí, kteří se jich spolu s dětmi většinou i účastní. A nejsou to vždy jen zaměstnanci školy.

Řekl bych, že je to pořádný kus odvedené mravenčí práce s dětmi.

Mobilní aplikace

mobilní aplikace

aktuální informace z webu v mobilní aplikaci – zdarma ke stažení

google-play-downloadapp-store-download

Počasí

dnes, čtvrtek 21. 10. 2021
slabý déšť 15 °C 10 °C
pátek 22. 10. skoro jasno 10/4 °C
sobota 23. 10. slabý déšť 9/4 °C
neděle 24. 10. skoro jasno 10/1 °C

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27 28
1
29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12
1
13 14 15 16 17
18 19
1
20 21 22 23 24
25 26
1
27 28 29 30 31

Informace e-mailem

Novinky e-mailem

Mobilní aplikace

V obraze

Google playApp Store