Obec Včelná
obec Včelná

Z kroniky Včelné díl X, r. 2011 - Mateřská škola

Kronika Včelné, díl X., r. 2011

Mateřská škola

V této části kroniky bych Vám rád podrobněji popsal aktivity jednoho kalendářního roku našich nejmenších v naší mateřské škole. Mnozí z nás by se možná divili, co všechno děti během jednoho kalendářního roku navštíví, poznají spoustu nových míst a zajímavých lidí.

V lednu děti navštívily ZŠ Rožnov a prohlédly si také ZŠ Boršov nad Vltavou. Ve škole proběhlo tříkrálové koledování a také za dětmi přijel s hudebním pořadem pan Daňhel a poté divadelní společnost Okýnko. Počátkem února si přijeli s dětmi popovídat ošetřovatelé Parku exotických zvířat Dvorce a v polovině měsíce zahájily starší děti plavecký výcvik. Poté se děti zúčastnily masopustního karnevalu. V březnu absolvovaly výlet na farmu s koňmi a se zimou se rozloučily vynášením Mořeny u řeky Vltavy v Boršově. V dubnu stihly navštívit dopravní hřiště a planetárium hvězdárny v Č. Budějovicích. Poslední den měsíce knihy vystoupily při vítání nových občánků obce. Květen zavedl děti do ateliéru pana Rožbouda, pak si vyšly na poznávací výlet lesem s prohlídkou rybníka a v posledním májovém týdnu si prohlédly líheň kuřat a kachňat na Zavadilce. O kulturní zážitky je obohatili pan Daňhel, divadelní společnost MÁMA a TÁTA a společnost Okýnko. Poslední měsíc školního roku při příležitosti Mezinárodního dne dětí proběhlo zábavné dopoledne s Pepou Maxou, následoval výlet do ZOO Dvorce, ukázka hasičské techniky a poslední výlet vláčkem, a to do Holubova. Školní rok byl tradičně zakončen společným opékáním špekáčků u táborového ohně. V září stihly výlov Havlovského rybníka, představení Sněhurka na ledě a pilně se připravovaly na listopadové vystoupení pro naše seniory. Na konci listopadu nám děti při rozsvícení stromu předvedly pásmo písniček a básniček a za společného potlesku zahájily nejkrásnější období roku - vánoce.

Posuďte ostatně sami, co všechno dokážou děti absolvovat a podstatnou část zážitků i vstřebat. Veliký dík samozřejmě patří všem organizátorům těchto akcí, kteří se jich spolu s dětmi většinou i účastní. A nejsou to vždy jen zaměstnanci školy.

Řekl bych, že je to pořádný kus odvedené mravenčí práce s dětmi.

Počasí

dnes, neděle 14. 4. 2024
zataženo 23 °C 12 °C
pondělí 15. 4. slabý déšť 14/10 °C
úterý 16. 4. slabý déšť 9/5 °C
středa 17. 4. déšť se sněhem 9/3 °C

Exporty do RSS

RSS 0.91 RSS 1.0 RSS 2.0 Atom 1.0

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2
1
3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16
1
17 18 19
1
20 21
22 23 24 25
1
26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Mapotip

Pošta Partner

Informace o Poště Partner ve Včelné