obec Včelná

Z kroniky Včelné díl X, r. 2011 - Sport

Kronika Včelné, díl X., r. 2011

Sport

V neděli 4. prosince pořádal oddíl Sportu pro všechny SK Včelná jubilejní 10. ročník Mikulášského běhu. Od 13 hodin se uskutečnily běhy předškolních dětí, žáků, dorostenců, juniorů a také kondiční běh příchozích. Startovní výstřel v 15 hodin odstartoval hlavní závod mužů čítající 31 běžců. Kategorii nad 40 let absolvovalo 23 závodníků, nad 50 let 9 závodníků, nad 60 let 5 závodníků a o stupně vítězů těch nejstarších nad 70 let bojovali tři běžci. Vítězové převzali finanční a věcné ceny a společnou odměnou všem byla upřímná a vzájemná setkání kamarádů všech věkových kategorií.

V sobotu 10. prosince se uskutečnil první ročník turnaje ve stolním tenise O pohár starosty obce Včelná pro neregistrované hráče. Byl vypsán pro kategorie mužů, žen a dětí od 9 do 15 let věku. Jednou z podmínek účasti byla znalost pravidel hry s celuloidovým míčkem, sportovní obuv a samozřejmě odhodlání podat co nejlepší sportovní výkon. Bylo s radostí sledovat souboje hráčů za zelenými stoly, i když ti nejmenší za nimi nebyli mnohdy skoro ani vidět. Podle slov organizátorů klání byl turnaj hodnocen jako zdařilý a příslibem opakování této akce v příštím roce nám na Včelné možná vzniká nová sportovní tradice. Krásný sportovní zážitek navíc umocnilo i vítězství domácích ve dvou ze tří kategorií.