Obec Včelná
obec Včelná

Z kroniky Včelné díl X, r. 2012 - Okénko starosty obce

Kronika Včelné, díl X., r. 2012

Okénko starosty obce

Rekonstrukce MŠ 2012

V roce 2012 se zastupitelé rozhodli rozšířit o jednu třídu mateřskou školu ve Včelné, neboť pro novou výstavbu v obci a narůstající počet obyvatel by do budoucna mateřská škola neměla kapacitu.

Zahájení stavby proběhlo během měsíce února. Rozšíření třídy znamenalo celkovou rekonstrukci bývalého jeslového pavilonu. Staré příčky se musely zbourat a samozřejmě postavit nové. Rekonstrukce probíhala jak po stavební části, tak i včetně odpadů, nových elektrických rozvodů, nového topení včetně kotlů do všech pavilonů. Součástí stavby bylo také zateplení stropů.

V rámci dokončovacích prací bylo potřeba položit novou dlažbu a obklady. Ve všech třídách, včetně technické části školky, se vyměnila okna a zároveň se pořídila nová lina a koberce. Vymalování ve všech třídách bylo samozřejmostí.

Celkové náklady na rekonstrukci podle projektu činily 12 mil. Kč, konečná suma se však vyšla na 3,9 miliónů korun. V tom je započítán i projekt a mzdy zaměstnanců obce, kteří většinu prací prováděli. Zaměstnancům obce patří poděkování za odvedenou práci. Neodpustím si je jmenovat. Jsou to Josef Hanetšleger, Josef Šlinc a Petr Čížek. Jen jejich zásluhou vyšla investice na zhruba třetinu.

Kolaudace proběhla v listopadu téhož roku. Součástí kolaudace je protipožární opatření a hlavně hygienická kontrola. Od kolaudačního rozhodnutí a nabytí právní moci začala školka fungovat i s novou třídou.

Zdeněk PETR, starosta obce

Počasí

dnes, úterý 16. 7. 2024
slabý déšť 26 °C 18 °C
středa 17. 7. slabý déšť 26/17 °C
čtvrtek 18. 7. jasno 29/17 °C
pátek 19. 7. jasno 31/18 °C

Exporty do RSS

RSS 0.91 RSS 1.0 RSS 2.0 Atom 1.0