Z kroniky Včelné díl X, r. 2013 - Úspěch včelenské metané

Kronika Včelné, díl X., r. 2013

Úspěch včelenské metané

Určitě se sluší nezapomínat a zaznamenávat úspěchy našich spoluobčanů a je jedno zda byly zaznamenány na poli pracovním, uměleckém a nebo třeba sportovním.

A jednoho takového sportovního úspěchu dosáhly dvě sportovkyně ze Včelné, Zdeňka Komzáková z SK Včelná a Andrea Melušová z MC Včelná, které se jako členky národního týmu žen České republiky zúčastnily mistrovství Evropy v lední metané ve slovinském Bledu. Po loňském úspěchu na mistrovství světa odjížděla reprezentace na ME s nemalými ambicemi na úspěch.

Družstvo žen získalo historicky první medaili v soutěži žen a byla to hned medaile stříbrná.

A to nebyl všem dnům konec. V soutěži družstev se náš tým žen probojoval do semifinále ve kterém podlehl úřadujícím mistryním světa z Rakouska.

V zápase o třetí místo už český tým svoji šanci nepustil a proměnil ji v druhou medaili na mistrovství Evropy, která měla hodnotu bronzovou.

Oběma ženám patří upřímná gratulace a přejme si více takových úspěchů Včelňáků.

dnes, pátek 27. 5. 2022
oblačno 22 °C 11 °C