Fotogalerie 2004

Březen 2004

Kaplička na tř.5.května zvaná "Na rozloučenou", spjatá se samými počátky obce v 18. století, zela několik desetiletí prázdnotou poté, co byla původní socha sv. Jana Nepomuckého odcizena. I vyřezal na objednávku obce sochař Josef Kříž, původem z Kamenného Újezda, dřevěnou sochu novou, obec opravila kapličku stavebně, starosta obce zhotovil namísto poškozené malby ve štítě mozaikový obraz na podobné téma a na deštivé říjnové odpoledne byla sezvána malá slavnost odhalení a vysvěcení nové sochy za účasti několika desítek zdejších obyvatel, autora sochy, krajského hejtmana a faráře z boršovské farnosti.

27. října 2004

Slavnostní vernisáže se zúčastnili jako hosté i další výtvarníci, kteří u nás již vystavovali

17. května 2004

Již tradiční květnová výstava obrazů v zasedací místnosti obecního úřadu hostila na 8 dní díla známého malíře a grafika z Českomoravské vysočiny Jiřího Mádla. Při své tvorbě uspořádal více jak 60 samostatných výstav a zúčastnil se stejného počtu výstav skupinových doma i v zahraničí.

24. března 2004

Po úpravách vnitřních prostor a zřízení počítačového pracoviště s veřejným internetem byla znovu zpřístupněna obecní knihovna. U této příležitosti se konala malá slavnost, jejíž součástí bylo i představení nové knihovnice a vystavení nalezených dílů obecních kronik

Březen 2003

Bez komentáře. Karneval se vyvedl. Posuďte sami.