Fotogalerie 2005

Kulturní dům, 10. prosince 2005

Že jsou včelenští senioři společenštější než mladá generace, je již dávno známo. Letošní setkání se seniory bylo však obzvláště povedené. K tanci hrála živá kapela, na programu bylo vystoupení folklorního souboru a dětí z místní školky, ale mimořádně přispěly k dobré náladě i "ochotnické recesistky" z Bavorovic, které s velkým nasazením a zdravou dávkou exhibicionismu předváděly dívčí spartakiádní skladbu "Poupata", přehlídku vymyšlených krojů z celého světa a jiné scénky. Hezkých fotografií by bylo mnohem více, ke všeobecnému zveřejnění vyberme však jen některé. Ostatní jsou na vyžádání u obecního úřadu.

Na "návsi" u restaurace U Kaštanu, 2. prosince 2005

Na zahájení adventu rozsvěcujeme k připomenutí smyslu vánočních tradic již tradičně vánoční strom. Děti z místní školky s hudebním doprovodem svých učitelek a zpívající kytarové duo sester Mertlíkových předvedly i za chladného počasí natolik profesionální pěvecké výkony, že vážně uvažujeme o tom, že příští rok nezachytíme jen obrazem, ale zveřejníme vám zde i zvukové ukázky. Bude se opět na co těšit!

Obecní úřad Včelná, 27. listopadu 2005

Zasedací místnost obecního úřadu zavoněla o poslední listopadové neděli perníkem. Paní Ivana Jiránková předváděla zdobení vánočních perníčků, což si mnozí sami vyzkoušeli, a místní v tomto řemesle zkušení obohatili závěrečnou výstavu i o svoje domácí výrobky. Jak vidno z fotografií, strávili jsme spolu odpoledne v tvořivé a příjemně předvánoční atmosféře.

Kulturní dům Včelná, 27. října až 3. listopadu 2005

Již tradiční podzimní výstava výtvarných děl ve Včelné se tentokrát vzhledem ke své rozsáhlosti přesunula z výstavních prostor obecního úřadu do velkého sálu Kulturního domu. Své četné olejomalby, akvarely a plastiky zde společně představili akademický malíř Miroslav Konrád z Českých Budějovic a sochař Petr Schel, který tvoří v ateliéru ve Včelné. Slavnostní vernisáž se konala dne 27. října za účasti 150 lidí a i po celý další týden se návštěvníkům věnovali samotní vystavovatelé.

Neděle 5. června 2005

S uspokojením se z této akce v rámci Dne dětí navracely nejenom děti, ale i zúčastnění dospělí. Nahlédněte tedy s námi poněkud do říše zvířat:

"Nevšední fantazie bytostně lidového druhu si podává ruku se zručným dřevorytcem, který to vše dovede citlivě a především osobitě nakreslit, vyrýt a vytisknout..."

Významný a mezinárodně oceňovaný grafik Miloslav Nováček žil a tvořil ve Včelné v letech 1923-1994. Jeho výstavu uspořádal obecní úřad ve spolupráci s rodinami jeho dcery a vnuka, který žije též ve Včelné.

Sobota 23. dubna 2005

"No v tom lese to vypadá!" Od povzdechnutí místostarostky nebylo daleko k činu. Na den hromadného sběru odpadů všeho druhu byla vyhlášena akce Ukliďme si Včelnou. Sobotního půldne se zúčastnilo 12 dospělých a 4 děti, a od Lesní ulice až po Lesní kolonii si pás lesa kolem obce ulevil od mnoha kop igelitů, plastů, skel a plechů, jakož i od tuny betonů, tašek a cihel.

23. března 2005

Za účasti obecních zastupitelů a dalších hostů předal v zasedací místnosti obecního úřadu po uvítání přítomných starosta obce zástupcům vystavovatelů – chráněných dílen Domu sv. Anežky v Týně nad Vltavou a Střediska Rolnička v Soběslavi – menší sponzorský dar z výtěžku obecního plesu jako výraz podpory jejich činnosti.

28. února 2005

V poslední únorový den se v sále Kulturního domu ve Včelné představil svým příznivcům 18-letý Adam Vojtěch ze Včelné, který bude v neděli 13. března usilovat jako jediný kandidát z jižních Čech o postup ze čtvrté desítky v soutěži SuperStar.