Fotogalerie 2007

Kulturní dům, 8. prosince 2007

Pohádka o Budulínkovi byla v prvotřídním provedení dvou živých herců, sedmi maňásků jako živých a důmyslně zhotovených otáčivých kulis s několika scenériemi. "Dědek" (viz fotografie níže) občas něco někde "zapomněl" či "popletl", a to byste se divili, jak mu to děti hned vehementně připomínaly a křičely na něho správné řešení. A to ještě dřív, než to došlo mně. Po divadlu přišel Mikuláš a s andělkou a dvěma čertovskými obludami nadělili dětem dárky.

Před restaurací U Kaštanu, 3. prosince 2007

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Stává se krásným zvykem zahájit dobu adventní rozsvícením vánočního stromu. V pondělí v podvečer se na našem "náměstí" opět rozezněly koledy v podání dětí z mateřské školy a pěveckého tria a ke všem přítomným promluvil starosta obce Zdeněk Petr. Na závěr se k úžasu dětského i ostatního publika strom od hvězdy, přes bílé a modré řetězy postupně rozzářil, a bude nám nadále připomínat předvánoční čas a vytvářet tu správnou atmosféru.

Mateřská škola, 5. prosince 2007

Při návštěvě Mikuláše s doprovodem jsme se dozvěděli, že paní učitelky děti nezlobí, a děti paní učitelky také ne, případně jenom trochu. Dětské zpívání se čertovi zalíbilo a nebyl zdaleka tak přísný jako jindy. Mikuláš s andělem byli štědří a nakonec si všichni společně zatancovali.

Kulturní dům, 24. listopadu 2007

Poslední listopadové sobotní odpoledne strávila většina včelenských seniorů v místním kulturním domě. Konalo se zde tradiční předvánoční setkání s představiteli obce. Nejprve vystoupily děti z naší mateřské školky, které předvedly pásmo tanečků na country písně. Milými hosty byli umělci z Jihočeského divadla, kteří zazpívali slavné operetní melodie. Poté starosta obce Zdeněk Petr seznámil přítomné s budoucími plány rozvoje obce a po občerstvení následovala volná zábava.

Kulturní dům, 23. - 31. října 2007

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Již potřetí pořádala obec Včelná společnou výstavu výtvarného umění ve velkém sále Kulturního domu. Organizaci zajišťoval bývalý starosta Včelné a sám malíř a vystavovatel pan Pavel Rožboud. Na výstavu tentokrát přispěl Jihočeský kraj, dovolili jsme si tedy větší prezentaci než obvykle, a na vernisáž výstavy 15 výtvarníků doplněné o kolekci fotografií byl plný sál, včetně balkonu. Slavnostní vernisáž za přítomnosti starosty i místostarostky obce zahajovala galeristka paní Marie Hanušová. Výtvarné výstavy mají ve Včelné tradici a návštěvnost je organizátory obdobných výstav hodnocena jako výtečná.

Zasedací místnost obecního úřadu, 13. října 2007

Po přivítání novorozeného dítěte v kruhu rodinném seznamují se s ním po několika měsících i členové širší komunity - obce. Přejí mu zdar a štěstí a rodičům kladou na srdce, aby jaké nejlepší hodnoty rodiče předali jim, nezapomněli i oni předat další generaci. Letos poprvé vám z této malé slavnosti přinášíme několik fotografií. Rok 2007 byl celkově počtem narozených dětí výjimečný, a i u nás ve Včelné rodiče přivedli na svět již 12 ratolestí.

Dvůr Králové, 23. června 2007

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Hezkým dárkem dětem na závěr školního roku byl výlet do ZOO Safari Dvůr Králové. Při procházce touto zahradou rozkládající se na ploše téměř 60 hektarů bylo stále na co se dívat. Mezi volně vypuštěnými kopytníky a jinými zvířaty jsme se projeli i speciálně upraveným safaribusem. V pavilonech, ale zejména ve volných výbězích je více než 2400 zajímavých zvířat, s nimiž je někdy i legrace.

Zasedací místnost obecního úřadu, 29. - 30. září 2007

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Sběratel pohlednic Zdeněk Neubauer z Vyššího Brodu a sběratel historických zbraní původem ze Včelné sešli se na společné výstavě s příbuznou tématikou. Své kouzlo mělo více než 200 historických pohlednic s tématem myslivosti, a zajímavostí a sběratelskou hodnotou oplývaly historické převážně lovecké zbraně a náboje. A to vše bylo návštěvníkům k dispozici i s odborným výkladem!

Mateřská škola, 18. září 2007

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

"Tolik lidí ve školce ještě nebylo..." Jedna z vět, kterou bylo opakovaně slyšet v úterý odpoledne, kdy naše školka slavila 25. výročí otevření. Účastnili se nejen současní a bývalí zaměstnanci, žáci a rodiče, ale nechyběli ani všichni starostové, kteří se za tuto dobu vystřídali ve funkci. Celá akce byla podpořena výstavkou fotografií a kronik, doprovodným programem a bohatým občerstvením, o které se postaraly učitelky z mateřské školky a rodiče dětí.

Zasedací místnost obecního úřadu, 8. - 10. června 2007

S autentickými zvuky zvonků, viz níže

Druhý červnový víkend patřil dvojici včelenských sběratelů – panu Josefu Čížkovi a paní Jarmile Mandžukové (ano, to je naše místostarostka). Jejich sbírky korbelů a pivních tácků, a na druhé straně zvonečků z celého světa, starých kuchařských knih a osvětových časopisů i sto let starých přišlo zhlédnout asi padesát zájemců. Nezapomeňte si na zvonečky virtuálně zazvonit!

Hřiště na metanou SK Včelná, 2. června 2007

Již tradičně připravila kulturní a školská komise OÚ Dětský den, který se konal první červnovou sobotu v areálu Sportovního klubu. Pro organizátory to bylo perné odpoledne s velikou přesilou dětské energie – malých i větších dětí bylo 55. Všechny děti za skvělé výkony v jedenácti rozmanitých soutěžích dostávaly razítka, které pak směnily za sladkosti. Níže fotografie z některých disciplín.

Zasedací místnost obecního úřadu, 4. - 9. května 2007

Začátek měsíce května již tradičně patří výtvarné výstavě. Tentokrát u nás vystavoval českobudějovický výtvarník Josef Bruckmüller, který představil průřez své celoživotní tvorby - kresby a malby ve smaltu. Slavnostního zahájení výstavy se ujal pan PhDr. Jaromír Procházka, známý odborník a znalec umění.

Klatovsko, 22. května 2007

Každoroční oblíběný a hojně navštěvovaný zájezd pro starší generaci měl tentokrát namířeno na Klatovsko. Objednaný autobus pro 50 účastníků měl první zastávku v Klatovech, dalšími zastávkami byly zámek Velhartice a Horažďovice. Poslední zastávka před večerním návratem se uskutečnila na Hluboké, kde si senioři prohlédli interiér jedné útulné hospůdky. Níže jen několik málo fotografií.

Zasedací místnost obecního úřadu, 1. dubna 2007

V první dubnovou neděli proběhl první letošní kurz zaměřený na výrobu velikonočních dekorací – zejména ozdobných košíčků a jarních věnečků. Kurz proběhl v tvořivém duchu, každá účastnice si odnesla několik svých výrobků a pod odborným vedením šikovné lektorky paní Petry Baštýřové z Borovan se mnohému naučila.