Fotogalerie 2008

Zasedací místnost obecního úřadu, 13. - 14. prosince 2008

Do nevelkého prostoru zasedací místnosti obecního úřadu se vměstnaly prodejní "stánky" několika vystavovatelů s různým zbožím zaměřeným na vánoce - od keramiky, přes bižuterii po knihy. Jeden stánek, jak vidno na fotografii, byl však i opravdový. Kdo přišel, jistě si vybral svou vánoční pozornost či dárek.

Kulturní dům, 6. prosince 2008

Tato tradiční akce byla letos hojně navštívena. Pohádku o zvířátkách sehráli dva dobře sehraní herci s několika maňásky a šikovně zhotovenými kulisami. Po divadlu přišel Mikuláš, měl kázání, děti však uměly dobře zazpívat a zarecitovat, takže byl uspokojen, a i s čertem jim nadělil dárky.

Před restaurací U Kaštanu, 1. prosince 2008

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Za opravdu hojné účasti veřejnosti byly adventní dny zahájeny rozsvícením vánočního stromu. Součástí této malé, ale již tradiční akce bylo vystoupení dětí z mateřské školy a dudácké kapely Bedrník.Na závěr starosta obce Zdeněk Petr slavnostně rozsvítil vánoční strom, který je sice letos o něco menší, ale zato vyroste, neboť jsme zasadili pro tyto účely strom živý.

Zasedací místnost obecního úřadu, 23. listopadu 2008

liknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Již podruhé nás paní lektorka Petra Baštýřová z Borovan učila připravovat různé dekorace, tentokrát zaměřené na blížící se Vánoce. Některé účastnice si vytvářely svůj první adventní věnec, některé již měly bohaté zkušenosti s jeho výrobou a spíše využily možnosti použít netradiční materiály na ozdobu. Po čtyřech hodinách pilné práce si každá ze čtrnácti účastnic odnášela svůj adventní věnec, svícen či další zajímavé vánoční dekorace.

Kulturní dům, 22. listopadu 2008

Podzimní setkání seniorů má dlouholetou tradici a letošní rok se uskutečnilo v rekonstruovaném kulturním domě. Hlavní součástí akce byl kulturní program, o který se postaraly děti z mateřské školy a dechová kapela Lipenka. Letos vyšlo jen pár fotografií, jen tak na připomenutí.

Zasedací místnost obecního úřadu, 12. listopadu 2008

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Dalším hostem cyklu "Čaj o páté" byl tentokrát známý český spisovatel, publicita, novinář a odborník na kosmonautiku Pavel Toufar, který své povídání nazval: "Toulky vesmírem i tajemnou českou krajinou, aneb nad čím přemýšlí, co hledá a objevuje spisovatel". Návštěva byla hojná a pan Toufar zaujal vyprávěním o české krajině, ale především mnohými perličkami ze života našich předků.

Kulturní dům, 24. října - 2. listopadu 2008

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Již čtvrtou v pořadí společnou výstavu výtvarníků zahájil slavnostní vernisáží v pátek 24. října ředitel Jihočeské Alšovy Galerie ing. Lubomír Bednář a váženým hostem byl i senátor a starosta Hlubokénad Vltavou ing. Tomáš Jirsa. Výstava byla naším nejvýznamnějším letošním kulturním podnikem a do neděle 2. listopadu ji navštívilo téměř 500 zájemců o umění. Součástí programu výstavy bylo malování pro děti pod vedením některých z výtvarníků a beseda s vystavovateli v rámci tradičního pořadu "Čaj o páté". Více se dozvíte z fotografií níže.

Kluk 4.5., Lipno 19.6., 27.8. a 18.10.2008

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Jako jednu "akci" jsme se rozhodli fotograficky zpracovat čtyři společné pěší výlety našich seniorů uskutečněné během roku 2008, a to na horu Kluk u Vrábče a opakovaně na Lipno.

Areál Sportovního klubu Včelná, 22. června 2008

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Za nádherného slunečného počasí se v neděli odpoledne areál Sportovního klubu naplnil dětmi, které přišly přivítat léto a blížící se prázdniny. Na účastníky čekal bohatý program s řadou soutěží, her, tance a malování. Ke zdraru této akce přispěl nemálo i Josef "Pepa" Maxa, který celým odpolednem provázel.

Zasedací místnost obecního úřadu, 20. května 2008

Čaj o páté nebyl tentokrát pouze povídáním, ale své zkušenosti a zážitky z cestování po Novém Zélandu a Austrálii provázel promítáním svých fotografií pan Milan Babor ze Včelné.

Bechyně a Týn nad Vltavou, 20. května 2008

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Každoroční oblíbený zájezd pro seniory tentokrát směřoval za krásami vlasti do Bechyně a Týna nad Vltavou. Účastníky čekala prohlídka bechyňského kláštera a zámku a týnského muzea, galerie a radnice. Včelenští senioři si výlet pochvalovali, i když počasí nebylo úplně na jedničku.

Zasedací místnost obecního úřadu, 16. května 2008

Dalším hostem tradičního pořadu "Čaj o páté" byl známý muzikálový zpěvák a sólista opery Jihočeského divadla pan Petr Dopita. Zajímavé vyprávění doplnil zpěvem a hrou na kytaru a na neobvyklýnástroj – kanadskou pilu a postaral se o nevšední kulturní zážitek.

Zasedací místnost obecního úřadu, 7. až 12. května 2008

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Jarní výstava představila v prostorách obecního úřadu malby a kresby dvojice jihočeských výtvarníků - Karla Příhody a Aleny Homolkové. Karel Příhoda z Českých Budějovic, původně keramik, se nyní věnuje převážně kresbě, pastelům a malbě. Zúčastnil se přes sto společných a autorských výstav v ČR i v zahraničí. Alena Homolková z Černého Dubu je ryze amatérskou výtvarnicí a toto byla její druhá výstava. Vernisáž byla obohacena o krátkou videoprezentaci obrazů a poezie Karla Příhody doprovázených hudbou a o vystoupení herce Edy Váni. Více již na snímcích níže.

Podél lesa a hlavní silnice, 26. dubna 2008

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

V rámci sobotního hromadného sběru všeho odpadu organizovaného obecním úřadem byl pořádán tradiční úklid lesa podél obce od hřiště na metanou a Lesní ulice po řadovky v Lesní kolonii.Na zpáteční cestě jsme prošli travnaté pásy podél hlavní silnice od ulice Nové po Jiráskovu. Odpadu bylo tento rok méně, takže nevadilo, že se sběrači sešli v poněkud menším množství, slovy šest. Za sběrači projel traktor, který sesbíraný odpad svezl. Na spodních snímcích uvidíte i množství jiného sběru v ten den sváženého.

Zasedací místnost obecního úřadu, 18. dubna 2008

Dubnovým hostem seriálu zajímavých přednášek "Čaj o páté" byl MUDr. František Trnka, který 34 let pracoval jako onkolog a i nyní se věnuje výzkumu nádorových onemocnění. Dobře navštívená přednáška na aktuální téma zhoubných nádorů byla doplněna o možnost zakoupit si knihu přednášejícího s názvem "O nádorech pro zdravě zvídavé".

Kulturní dům, 9. března 2008

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

V neděli 9. března se konal v kulturním domě dětský karneval, který tradičně uváděl Josef "Pepa" Maxa. Ve velkém reji masek nechyběly princezny, motýlci, kočičky, indiáni, piráti, kašpárci a další masky z pohádkového světa. Děti se vydováděly při prima hudbě, soutěžily s plným nasazením, zkusily svoje štěstí v tombole a společně s doprovodem rodičů, babiček i dědečků prožily veselé odpoledne.

Zasedací místnost obecního úřadu, 16. února 2008

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Již podruhé proběhl tvůrčí výtvarný kurz zaměřený na eukaustiku, což je malování voskem pomocí speciální žehličky. Pod vedením zkušené lektorky Mgr. Jany Školaudyové z Českých Budějovic se účastnice naučily nejen základní technice, ale mnohé z nich si vyzkoušely i malování eukaustickou tužkou. Prohlédnout si zde s námi můžete i některé výtvory.