Fotogalerie 2009

Kulturní dům Včelná, 19. prosince 2009

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Soubor Úsvit z Českých Budějovic ve spolupráci s Obecním úřadem předvedl v Kulturním domě jevištní zpracování narození Ježíška s lidovými koledami, vánočními zvyky i živými zvířaty. Koledy sina závěr zazpívalo i publikum. Tato předvánoční akce se setkala jak s dobrou návštěvou, tak ohlasem.

Areál Sportovního klubu Včelná a ulice U Stadionu, 6. prosince 2009

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Sportovní klub Včelná a Atletický klub Včelná za podpory Obecního úřadu Včelná pořádaly první prosincovou neděli tradiční Mikulášský běh. Soutěžilo se v nesčetně kategoriích od nejmenších dětí po seniory, do záběru fotografky se však s oblibou dostávaly především děti.

Kulturní dům Včelná, 6. prosince 2009

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Každoročně Mikuláš v kuturním domě navštěvuje v prosinci včelenské děti. Měl s sebou letos čerta a dva anděly/andělky k výpomoci. Než se objevil, zahrál pohádku Perníková chaloupka ochotnický soubor J. K. Tyla z Českých Budějovic.

Mateřská škola Včelná, 3. prosince 2009

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Každoročně zavítá do naší školky Mikuláš, anděl a čert. Optají se na aktuální stav chování a podle toho anděl naděluje více či méně a čert se různě mračí. Ale většinou po vyslechunutí pozitivních zpráv čert pomáhá rozdělovat dárky.

Kulturní dům Včelná, 28. listopadu 2009

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Při tradičním podzimní setkání se seniory v Kulturním domě se tentokrát o kulturní program postaraly folková zpěvačka Pavlína Jíšová s přáteli, děti z naší mateřské školy a dechová kapela Lipenka.

Parčík u restaurace U Kaštanu, 30. listopadu 2009

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Na zahájení adventu rozsvěcujeme k připomenutí smyslu vánočních tradic již tradičně vánoční strom. S kytarovým doprovodem vystoupily děti z místní školky a s doprovodem dudáckým zazpívaly členky folklorního souboru Úsvit z Českých Budějovic. Malou slavností provázel a strom na závěr rozsvítil pan starosta Zdeněk Petr.

Zasedací místnost obecního úřadu, 25. listpadu 2009

Již podruhé k nám do pořadu "Čaj o páté" zavítal cyklista a cestovatel František Šesták z Blatné, nic nedbaje na svůj momentální zdravotní handicap. Tentokrát vyprávěl o cykloputování napříč americkým kontinentem po proslulé "Route 66", které absolvoval se svým kolegou v roce 2007. Ke snímkům z cesty přidal mnoho zajímavostí o přírodě, historii osídlování kontinentu, životě Američanůi našich krajanů v USA.

Plav a Vidov 12.8. a 19.11., Český Krumlov 9.9., Římov 6.10., Luhačovice 15. - 21.10.

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Na této stránce přinášíme fotoreportáže z pěti společných pěších či kombinovaných výletů našich seniorů uskutečněných během roku 2009.

Kulturní dům Včelná, 24. října 2009

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

V sobotu 24. října hostil náš Kulturní dům ochotnický soubor eNDe z Vrábče, který pro potěšení a pobavení návštěvníků odehrál duchařskou komedii Eduarda Rovnera "Vrátila se jednou v noci".Při představení se podařilo zachytit několik fotografií.

Zasedací místnost obecního úřadu, 21. října 2009

Hostem setkání byla majitelka prodejen indické módy Marie Rychlíková z Českých Budějovic. Spolu s promítáním fotografií vyprávěla o svých četných cestách po Indii, o výběru a nákupu zboží,ale i o pránajóze. Součástí programu byla prodejní výstava indické módy a doplňků a ochutnávka čajů přivezených z Indie.

Zasedací místnost obecního úřadu, 10. října 2009

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Pro velký zájem proběhl již třetí kurz enkaustiky – malování voskem, který vedla zkušená lektorka Mgr. Jana Školaudyová z Českých Budějovic. Kurz byl financován z dotace, kterou jsme získaliod Jihočeského kraje.

Plzeň, 13. května 2009

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Každoroční oblíbený zájezd seniorů zamířil letos do západních Čech na Plzeňsko. Zastávkami byly lovecký zámek Kozel, historická Plzeň a nakonec restaurace Nová Hospoda.

Kulturní dům, 25. září - 4. října 2009

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Tradiční a hojně navštěvovanou společnou výstavu patnácti výtvarníků zahájil při slavnostní vernisáži v pátek 25. září senátor a starosta Hluboké nad Vltavou ing. Tomáš Jirsa, radní Jihočeského kraje ing. František Štangl a majitelka galerie VIDA v Českých Budějovicích Štěpánka Říhová. Více než 200 výtvarných děl do neděle 4. října zhlédlo téměř 500 zájemců o umění. Součástí výstavy byl doprovodný program - malování pro děti pod vedením některých z výtvarníků a beseda s výtvarníky.

Kulturní dům, 7. - 17. května 2009

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Po loňské výstavě, kdy oba autoři vystavovali v červnu v Paříži, připravili výstavu s úplně novými obrazy a objekty pro Kulturní dům ve Včelné.
Miroslav Konrád zaměřen na krajinu jak z Provence, tak z jižních Čech a Petr Schel uvedl nové poetické hlavy a figury z pálené hlíny.
Při vernisáži se Petr Schel představil také jako kytarista hudební skupiny Café Noir a autoři i občané Včelné našli společnou řeč při sklenici dobrého francouzského vína.

Zasedací místnost obecního úřadu, 28. března 2009

Knižní bazar, jehož účelem bylo nabídnout knihy k prodeji nebo si nějakou zajímavou knihu koupit, se nesetkal s příliš velkou odezvou. Ale je zajímavé, že podstatně větší zájem byl o nákup knih nežo jejich prodej. Možná, že všichni, kteří mají doma již nepotřebné knihy, se tímto budou příští rok inspirovat…

Zasedací místnost obecního úřadu, 18. dubna 2009

Slavnostní akt vítání nových občánků, uspořádaný tentokrát pro 10 dětí a jejich rodičů a prarodičů, oživily svým hudebním vystoupením děti z mateřské školy. Níže několik fotografií.

Kulturní dům, 27. března 2009

Většinou nepřinášíme fotografie z bálů, ale zde uděláme výjimku. Při maškarním plese Sportovního klubu se Včelná zase jednou "vyblbla". V maškary se proměnili i jinak velmi počestní občané. Poznáte je?

Kulturní dům, 15. března 2009

Tradiční dětský karneval, odpoledne plné písniček, soutěží a bohaté tomboly, do posledního místa zaplnil kulturní dům. Průvodcem karnevalovým rejem byl tradičně Josef "Pepa" Maxa. Mezi převlekya maskami se objevovaly princezny, čarodějnice, kovbojové, rytíři, čerti, berušky, broučci a další.

Zasedací místnost obecního úřadu, 20. března 2009

Čaj o páté byl tentokrát autorským čtením a besedou v užším kruhu se spisovatelem Jiřím Hájíčkem z Českých Budějovic, který je autorem šesti knih a nositelem ceny Magnezia Litera 2006 za román Selské baroko.

Zasedací místnost obecního úřadu, 11. března 2009

V rámci programu "Březen - měsíc knihy" proběhlo příjemné setkání se spisovatelem Ladislavem Beranem z Písku. Hostem besedy byl i písecký malíř a grafik František Doubek, který ilustroval všech sedmnáct knih, které pan Beran napsal.

Zasedací místnost obecního úřadu, 28. února 2009

Poslední únorovou sobotu se konal další řemeslný kurz, tentokrát zaměřený na malování na hedvábí. Pod vedením zkušené lektorky Mgr. Jany Školaudyové si dvanáct šikovných dívek a žen vyrobilo hedvábný šátek a šperk.

Zasedací místnost obecního úřadu, 17. února 2009

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Jako hosta cyklu "Čaj o páté" jsme přivítali cyklistu a cestovatele Františka Šestáka z Blatné, který se svým kolegou absolvoval cyklo putování přes deset evropských zemí po stopách poselství krále Jiřího z Poděbrad. Beseda byla provázena promítáním snímků z cesty a doplněna o prodej knihy Z Čech až na konec světa, která o této cestě pojednává. Pan Šesták měl i detailní znalosti o historiia význačnostech mnoha míst, posluchači mu naslouchali s plnou pozorností hodinu a půl a pozvali jej někdy příště na povídání o jeho další cestě po americkém kontinentě.