Fotogalerie 2010

Areál Sportovního klubu Včelná a ulice U Stadionu, 5. prosince 2010

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Atletický klub Včelná za podpory obecního úřadu uspořádal první prosincovou neděli tradiční Mikulášský běh. Kromě hlavního závodu na 5400 m se soutěžilo i na kratších trasách ve všech věkových kategoriích od nejmenších až po seniory. Nezláká vás příštím rokem kondiční běh na 2200 m? S vámi mohou přijít i předškolní děti na běh 50 či 100-metrový,na školní děti čeká 300 či 800 metrů. Fotografie zachycují sportovního ducha nedělního dopoledne.

Kulturní dům Včelná, 3. prosince 2010

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Letošní Mikulášská nadílka proběhla v netradičním duchu. Trojice veselých čertic a jeden statný čert rozproudili dětem krev při tanečním pohybu v sále, ale i při vystoupeníchna mikrofon na pódiu. Čertice nakonec rozdaly dětem připravené dárky.

Parčík u restaurace U Kaštanu, 29. listopadu 2010

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Na zahájení adventu rozsvěcujeme k připomenutí smyslu vánočních tradic již tradičně vánoční strom. V parčíku U Kaštanu nám roste jž třetím rokem a už je skoro hodně veliký. Každopádně při nasvícení je moc krásný. Při malé slavnosti vystoupily děti z místní školky a dudácká kapela Bedrník, slovem provázel a strom na závěr rozsvítil pan starosta Zdeněk Petr.

Kulturní dům Včelná, 27. listopadu 2010

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Tradiční předvánoční setkání seniorů v kulturním domě se těší stále větší oblibě. Úvodem svým hravým vystoupením potěšily děti z mateřské školky a poté až do večerních hodin byla volná zábava, k tanci i poslechu zahrála kapela Petra Pouzara.

Klubovna KD Včelná, 21. července 2010

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Atmosféru příjemně stráveného odpoledne provoněla vůně větviček z jehličnanů, které jsou základem pro výrobu adventních věnců, svícnů a dalších ozdob. Pod vedením zkušené lektorky paní Petry Baštýřové z Borovan si každá účastnice kurzu vyrobila dvě vánoční dekorace.

ulturní dům, středa 24. listopadu 2010

Herci jihočeského ochotnického divadelního souboru J. K Tyla z Českých Budějovic odehráli v kulturním domě představení plné vtipu a nečekaných zvratů Láska, sex a žárlivost. V tétokomedii francouzského dramatika Marca Camolettiho excelovali herci Zdeněk Říha a Silvie Vojíková. Je jen škoda, že na představení nepřišlo více návštěvníků, mnohé zřejmě odradilo nehostinné podzimní počasí.

Zasedací místnost obecního úřadu, úterý 16. listopadu 2010

Téma přednášky z cyklu "Čaj o páté" tentokrát přitáhlo hojný počet návštěvníků a zasedací místnost pro 30 lidí se zaplnila do posledního místa. Pan Milan Koželuh z Nových Hradů provázel svůj zasvěcený výklad projekcí stovek vlastních fotografií a bylo patrné, že je opravdovým znalcem a nadšeným propagátorem svého jedinečného regionu. Na závěr byl velký zájem i o jeho knihu Nezapomenutelné stopy.

Zasedací místnost obecního úřadu, středa 13. října 2010

Středeční odpoledne bylo prosyceno zajímavými informacemi o zdravé výživě, bio potravinách, bylinkách, léčivých prostředcích, přírodní kosmetice a odborné literatuře. To vše ve své prodejně Slunečnice v Českých Budějovicích nabízí majitelka obchodu paní Šárka Dominová.

Zasedací místnost obecního úřadu, 10. října 2010 –

Pod vedením zkušené lektorky paní Mgr. Jany Školaudyové z Českých Budějovic proběhl další tvůrčí kurz "šperkování". Zájemkyně se naučily, jak si jednoduchou metodou vyrobit netradiční a dekorativní šperky.

Český Krumlov, Šilec, Hluboká, září - říjen 2010

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Na této stránce přinášíme fotoreportáže ze tří společných výletů našich seniorů uskutečněných během září a října 2010 – do Českého Krumlova (13.9.), na Šilec (24.9.) a na Hlubokou (13.10.).

Kulturní dům, 24. září - 3. října 2010

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

V prostorách kulturního domu se konala tradiční výstava, na které letos vystavovalo čtrnáct výtvarníků. Slavnostní vernisáže se zúčastnil senátor a starosta Hluboké nad Vltavou ing. Tomáš Jirsa, radní Jihočeského kraje ing. František Štangl a akademický malíř Miroslav Konrád. Během deseti dnů vystavované obrazy, fotografie, sochy a mozaiky ze skla zhlédlo více než 450 návštěvníků.

Letos vystavovali: Milan Brodský, Veronika Čermáková, Mgr. Eva Chovancová, Zdeněk Vojč, Martina Luštincová, Mgr. Jan Mahr, doc. Vladimír Mencl, Igor Müller, MgA. František Postl, Magdalena Reindlová, Jiří Reindl, Pavel Rožboud, doc. Bohumil Voborník, Pavel Vodňanský.

Nové Hrady a okolí, 27. července 2010

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

V úterý 27. července vydali se naši senioři do Nových Hradů s typickým náměstím, kostelem, klášterem a hradem, do Terčina údolí s prastarými stromy, vodopádem a vůbec pěknou krajinou, na tvrz Cuknštejn, na Humenickou přehradu... Taková krásná trasa, a zase jsem nemohl být s nimi – proč ještě nejsem senior?!

Obecní úřad Včelná, 14. července 2010

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Hostem letního "Čaje o páté" byla autorka několika knih a sběratelka panenek paní ing. Jarmila Novotná z Jičína, která hovořila o své sběratelské vášni, opravě panenek a přivezlas sebou i ukázku své sbírky.

Obecní úřad Včelná, 16. června 2010

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Milým hostem pořadu "Čaj o páté" byl tentokrát známý motorista, dobrodruh a cestovatel veteránista Petr Hošťálek. Je autorem několika knih a založil Jihočeské motocyklové muzeumv Českých Budějovicích. Své dvouhodinové vyprávění o cestě do Číny na motocyklu doplnil o promítání fotografií z cesty. Součástí programu bylo losování o čtyři vstupenkydo motocyklového muzea.

Netolicko, 19. května 2010

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Zájezd seniorů, který každý rok organizuje starosta obce se sociální komisí, zamířil na Netolicko. Společně jsme navštívili poutní místo Lomec, muzeum Dr. O. Kudrny v Netolicích,renesanční zámek Kratochvíle a malebnou vesnici Holašovice, která je vyhlášena památkou Unesco. Slavnostní zakončení dne proběhlo v restauraci "U Kaštanu" ve Včelné.

Kulturní dům, 30. května 2010

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

V neděli odpoledne patřil kulturní dům dětem, pro které byly připraveny hry, soutěže a sladké odměny. Moderování veselého odpoledne se tradičně zhostil Josef "Pepa" Maxa a je jen škoda, že zájem rodičů a dětí byl poměrně malý.

Zasedací místnost obecního úřadu, 17. dubna 2010

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Výroba ozdob a dalších výrobků ze slámy patří k lidovým tradicím a dříve byla oblíbenou rukodělnou technikou. O svoje zkušenosti se podělila lektorka paní Beranová z Českých Budějovic a každá účastnice kurzu vytvořila několik slaměných ozdob.

Kulturní dům, 14. - 23. května 2010

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Slavnostního zahájení výstavy výtvarníka Františka Doubka z Písku, který v letošním roce oslavil významné životní jubileum, se zúčastnilo mnoho známých osobností. Všichni návštěvníci měli možnost shlédnout unikátní výstavu, která byla součástí kulturního programu při zahájení Českého předsednictví EU v Bruselu a v prosinci letošního roku bude instalována v budově Senátu ČR v Praze.

Zasedací místnost obecního úřadu, 31. března 2010

Pozvání na "Čaj o páté" přijali dva milí hosté – novinář a spisovatel Jan Bauer, který se ve své tvorbě věnuje především detektivkám a literatuře faktu. Je považován za nejplodnějšíhojihočeského autora, neboť v prosinci roku 2009 mu vyšla stá kniha s názvem "Ženy z rodu Habsburků". Druhým hostem byl českobudějovický novinář a spisovatel Hynek Klimek, autor pohádek a knih o tajemných místech Šumavy.

Pořešín 24.3. a Kosov 21.4.

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Na této stránce přinášíme fotoreportáže ze tří společných výletů našich seniorů uskutečněných během jara 2010 – na Pořešín, do Kosova a na Hlubokou.

Kulturní dům, 19. března 2010

Tradiční maškarní ples Sportovní klubu je nejen velkou společenskou událostí, ale také zábavou se spoustou zážitků. Občerstvení bylo poskytováno pohádkovým týmem, ve svižnémrytmu kankánu se o dobrou náladu postaraly ženy z Pištína a pestrá plejáda masek byla přímo "pastvou" pro oči. Každý, kdo přišel, se náramně bavil!

Kulturní dům Včelná, 28. března 2010

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

První jarní neděli se kulturní dům proměnil v pohádkovou říši a přehlídku rozmanitých masek. Jako již každoročně se zde konal dětský maškarní karneval. Pod vedením hereček Divadelní společnosti Okýnko děti soutěžily, tančily a zpívaly, a také zkusily svoje štěstí v tombole.

Obecní úřad Včelná, 10. března 2010

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

O zvycích masopustu, velikonočních svátků a jiných tradicích na Českobudějovicku i jinde hovořil se zanícením sobě vlastním etnograf Jihočeského muzea PhDr. František Krejča. Přednáška byla doplněna promítáním fotografií. Přímo při Čaji jsme fotografii tentokrát nepořídili, ale nabízíme několik ilustračních fotografií z těch 250, které byly promítány.