Fotogalerie 2011

Kulturní dům Včelná, 10. prosince 2011

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Prvního předvánočního turnaje ve stolním tenise O pohár starosty, který proběhl v prostorách kulturního domu, se zúčastnilo téměř šedesát zapálených sportovců – mužů, žen i dětí.Turnaj se hrál na čtyřech stolech, každý si zahrál aspoň šestkrát a všichni, včetně několika hostů z okolních obcí, prožili pěkný sportovní den.

Areál Sportovního klubu Včelná a ulice U Stadionu, 6. prosince 2011

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Atletický klub Včelná za podpory obecního úřadu uspořádal první prosincovou neděli tradiční Mikulášský běh. Kromě hlavního závodu na 5400 m se soutěžilo i na kratších trasáchve všech věkových kategoriích od nejmenších až po seniory. Přišel Mikuláš s andělem, nadělovali dárky, a nakonec se na stupních vítězů u všech kategorií nadělovaly diplomy a ceny.

Klubovna Kulturního domu, sobota 10. prosince 2011

Tradičním a oblíbeným kurzem je výroba vánočních dekorací pod vedením zkušené a sympatické lektorky paní Petry Baštýřové z Borovan. Dvacet devět zájemců si pod jejím vedením vyrobilo vkusné vánoční dekorace a příjemně se tak naladilo na nejkrásnější svátky v roce.

Kulturní dům Včelná, 3. prosince 2011

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Mikulášskou nadílku navštívilo téměř devadesát včelenských dětí v doprovodu svých rodičů a prarodičů. Společně zhlédli pohádku "Zapomenutý čert", kterou sehrálo ochotnické divadloJ. K. Tyla z Českých Budějovic. Po pohádce přišel Mikuláš s milým andělem a rozdováděnými čerty a nadělili dětem sladké dárky.

parčík před restaurací U Kaštanu, 28. listopadu 2011

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Stalo se krásnou tradicí zahájit dobu adventu rozsvícením vánočního stromu. Neodmyslitelně k tomu patří koledy dětí z mateřské školy i dudácké kapely a svařené víno na zahřátí.Na závěr této malé slavnosti starosta obce Zdeněk Petr rozsvítil modře zářící vánoční strom s bílou hvězdou.

Boršov 27.9., Mariánské Lázně 19.- 22.11.2011, Plav 29.11.2011

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Včelenští senioři ani na podzim nepolevili ve svých aktivitách, vydali se na dva pěší výlety a osm seniorek vyrazilo spolu na několikadenní pobyt v Mariánských Lázních. Ze všech akcí přinášíme několik fotografií.

Kulturní dům, 26. listopadu 2011

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Tradiční předvánoční setkání seniorů svým hravým vystoupením zahájily děti z mateřské školy. Následovalo přivítání seniorů starostou obce Zdeňka Petra a poté až do večerních hodin byl prostor pro tanec a poslech hudby v podání skupiny Josef "Pepa" Maxa band.

Kulturní dům, pátek a sobota 19. a 20. listopadu 2011

Jedinečnou příležitost setkání s Indem Nabhash Chandra Singhem využilo během dvou dnů více než osmdesát zájemců. Pan Singh je certifikovaný ajurvédský poradce a naučil nás základní ozdravné techniky založené především na správném dýchání.

Linec, 10. září 2011

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Cílem jednodenního výletu do rakouského Lince byla návštěva unikátního muzea budoucnosti - Ars Elektronica Center, prohlídka města s průvodcem a společný oběd. Tuto jedinečnou možnost využilo celkem 42 zájemců.

Kulturní dům, 22. - 30. října 2011

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Společná výstava dvanácti výtvarníků se těšila velkému zájmu veřejnosti. Návštěvníky zaujala i velmi zdařilá prezentace mateřské školy, která zůstala v kulturním domě do konceroku, aby ji mohli zhlédnout i další návštěvníci. K úspěchu celé akce přispěla obětavá práce Pavla Rožbouda, zakladatele výtvarných výstav ve Včelné, a manželů Reindlových, jejichž tvůrčí fantazie se promítla do výtvarného tvoření tří desítek dětí při doprovodné akci "Veselé malování".

Letos vystavovali: Jaroslav Effmert – umělecké sklářství, MgA. Antje Chmelařová, Alfréd Kindler, František PON, Magdalena Reindlová. Jiří Reindl, Pavel Rožboud, Petr Schel – sochy, Bára Stluková, Radu Tesaro, Jiří Klimeš – fotografie, práce dětí z MŠ Včelná

Zasedací místnost obecního úřadu, středa 8. června 2011

Hostem tradičního "Čaje o páté" byl cyklistický dobrodruh a cestovatel František Šesták z Blatné, který nás navštívil již potřetí. Úvodní slovo pronesl jeho kamarád a autor mnoha významných regionálních publikací a studií pan Mgr. Jiří Sekera z Blatné. Náš host tentokrát vyprávěl o své cyklistické cestě od Baltu k Jadranu po trase "Železné opony". Závěrem besedy jsme společně pokřtili knihu "Na kole napříč Amerikou – 29 dnů na ROUTE 66", kterou náš host vydal v dubnu letošního roku.

Prachatice a Vimperk, 25. května 2011

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Tradiční jarní výlet včelenských seniorů nesl název "Po stopách Zlaté stezky" a přivedl padesát účastníků zájezdu do malebných jihočeských měst Prachatice a Vimperk. Vřelého přivítání se nám dostalo v Prachaticích, kde se nás ujala ředitelka Městské knihovny a radní Mgr. Hana Mrázová. Pohovořila o historií města, provedla nás knihovnou, zajistila prohlídku Městského divadla, radničního sálu a spolu s místostarostou města Prachatice Ing. Bc. Robertem Zemanem nás přivítala v budově radnice. Ve Vimperku jsme navštívili muzeum, které sídlí v tamějším zámku a společně jsme ochutnali pivo z rodinného Šumavského pivovaru. Závěr dne patřil zábavě, dobrému jídlu a pití v restauraci "U Kaštanu".

Areál SK Včelná, 28. května 2011

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Dětský den se sportovními soutěžemi pro děti se uskutečnil na fotbalovém hřišti SK Včelná a posléze program pokračoval v Kulturním domě. Fotografie přinášíme pouze z venkovníčásti.

Zasedací místnost obecního úřadu, středa 11. května 2011

Jak se píší scénáře televizních seriálů, jako Život na zámku, Náměstíčko či Cukrárna? O tom i o „příhodách z natáčení” se návštěvníci dozvěděli při besedě se scénáristou Janem Míkou.

Kulturní dům Včelná, 6. - 8. května 2011

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

I ve Včelné jsme instalovali výstavu prezentující minulý a současný život v obci, jak byla připravena pro Krajský úřad, kde byla instalována v lednu a únoru tohoto roku. Kromě těchto výstavních panelů byly vystaveny i dobové fotografie z kronikářského archivu, kroniky a fotografie spolků a jiné.

Kulturní dům, sobota 30. dubna 2011

Každoroční slavnost vítání občánků se tentokrát vzhledem k většímu počtu narozených dětí uskutečnila ve vyzdobeném sále kulturního domu. Starosta obce s předsedkyní kulturní komise přivítali dvaadvacet dětí, které dostaly drobné dárky.

Zasedací místnost obecního úřadu, středa 20. dubna 2011

Známý motorista, cestovatel a zakladatel Jihočeského motocyklového muzea Petr Hošťálek z Českých Budějovic přilákal na tradiční posezení při čaji řadu zájemců. Svoje poutavé vyprávění o motorkářské cestě po Tibetu, kterou podnikl na podzim v loňském roce, prokládal zajímavými fotografiemi.

Kulturní dům Včelná, 27. března 2011

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Dětský maškarní karneval - symbol veselí, radosti a zábavy tradičně uváděl Josef "Pepa" Maxa. Děti oblečené do nejrůznějších kostýmů a masek se vydováděly při veselých písničkách, soutěžily s plným nasazením a zkusily svoje štěstí v tombole.

Zlatá Koruna a Holubov, únor - březen 2011

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Na této stránce přinášíme fotoreportáže ze dvou společných výletů našich seniorů uskutečněných během února a března 2011 – do Zlaté Koruny (13.2., první dva snímky) a z Vrábče přes Dívčí kámen do Holubova (15.3.).

Zasedací místnost obecního úřadu, středa 16. března 2011

Již podruhé nás navštívil a zasedací místnost obecního úřadu zaplnil pan Milan Koželuh, který svými znalostmi o Novohradských horách budí obdiv. Tentokrát hovořil o zaniklýchvesnicích a skrytých tajemstvích Novohradských hor a svůj zasvěcený výklad doprovázel promítáním fotografií, které svědčí i o jeho fotografickém umění. Na místě bylo možno zakoupit jeho knihu Nezapomenuté stopy – Novohradské hory.

Zasedací místnost obecního úřadu, středa 23. února 2011
Při prvním letošním "Čaji o páté" jsme zavzpomínali na historickou slávu proslulého rodu Rožmberků. Hostem byla českokrumlovská spisovatelka Helena Braunová, která je autorkou knihy Láska a hřích Oldřicha z Rožmberka.