Fotogalerie 2012

Obecní úřad Včelná, 8. prosince 2012

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Pod vedením zkušené lektorky Lenky Hůrkové proběhl druhou adventní sobotu tvůrčí kurz. Děti se svými rodiči vyráběly hezké vánoční dekorace – skleněné svícny.

Kulturní dům Včelná, 8. prosince 2012

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Za hojné účasti se v Kulturním domě odehrál druhý ročník turnaje ve stolním tenise O pohár starosty obce. Níže přinášíme několik fotografií zachycujících atmosféru bojů. Jména prvních tří v každé kategorii:

Děti: Daniel Geisseder, Jakub Rožboud, Tomáš Ondra. Ženy: Pavlína Lipertová, Gabriela Prajerová, Kateřina Servusová. Muži: Luděk Wohlmann, František Beníšek, Miroslav Novák.

Kulturní dům Včelná, 4. prosince 2012

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

K předvánočnímu času neodmyslitelně patří Mikulášská nadílka. Populární Josef "Pepa" Maxa pro děti připravil odpoledne plné her a zábavy. Nechyběl ani Mikuláš se svojí družinou, který dětem rozdal koš plný sladkostí.

parčík před restaurací U Kaštanu, 3. prosince 2012

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Za hojné účasti veřejnosti byly adventní dny zahájeny rozsvícením vánočního stromu. Součástí této malé slavnosti bylo vystoupení dětí z mateřské školy a dudácké kapely Bedrník. Slovem provázel a strom slavnostně rozsvítil starosta obce Zdeněk Petr. Příjemnou předvánoční atmosféru umocnilo voňavé svařené víno, které zajistil majitel restaurace "U Kaštanu"pan Vladimír Hromada.

Areál Sportovního klubu Včelná a ulice U Stadionu, 2. prosince 2012

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Atletický klub Včelná za podpory obecního úřadu uspořádal první prosincovou neděli tradiční Mikulášský běh. Kromě hlavního závodu na 5400 m se soutěžilo i na kratších trasáchve všech věkových kategoriích od nejmenších až po seniory. A chybět nemohl samozřejmě Mikuláš s andělem.

Klubovna kulturního domu, sobota 1. prosince 2012

Kulturní dům, 24. listopadu 2012

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Tradiční předvánoční setkání seniorů milým vystoupením zahájily děti ze včelenské mateřské školy a členové dětského folklórního souboru Doudlebánek. Následovalo přivítání seniorů starostou obce Zdeňkem Petrem a poté byl prostor pro tanec a poslech hudby v podání oblíbené skupiny Maxa Band.

Zasedací místnost obecního úřadu, středa 14. listopadu 2012

O svoje zážitky z cesty po Barmě se podělila jindřichohradecká cestovatelka a výtvarnice Zdeňka Skořepová. Její poutavé povídání o vzdálené zemi plné kontrastů, zlatých chrámůs pravými drahokamy a skromného života místních obyvatel všechny přítomné velice zaujalo.

Zasedací místnost obecního úřadu, 25. října 2012

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Koncem října proběhl v prostorách zasedací místnosti křest ojedinělého kalendáře Včelná – Pohledy do minulosti 2013. Součástí této malé oslavy byla výstava starých fotografiía možnost prohlédnout si některé obecní kroniky.

Kulturní dům, pátek 28. září - sobota 6. října 2012

Zasedací místnost obecního úřadu, středa 17. října 2012

V rámci oblíbeného přednáškového cyklu "Čaj o páté" proběhlo setkání s MUDr. Michaelou Bernardovou, která se specializuje na tradiční čínskou medicínu, bylinnou terapii, akupunkturu a léčivou dietetiku. Téma velice zajímavé přednášky bylo "Co může čínská medicína nabídnout 21. století?"

Areál SK Včelná, 30. dubna 2012

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

V duchu pohanského svátku Pálení čarodějnic a stavění májky proběhl v areálu SK Včelná "čarodějnický" program věnovaný především dětem. Pro ně byly připraveny různé soutěže, hry, skákací hrad, skluzavka, diskotéka a opékání špekáčků.

Boršov, Lipno nad Vltavou a Vrábče – květen, červenec a listopad 2012

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Na této stránce přinášíme fotoreportáže ze dvou společných výletů našich seniorů uskutečněných během května, července a listopadu 2012 – do Boršova nad Vltavou, Lipnanad Vltavou a Vrábče.

Blatná a okolí, 23. května 2012

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Tradiční jarní výlet zavedl padesát včelenských seniorů do Blatné a okolí. První zastávkou byla malebná jihočeská vesnička Bělčice. Zde jsme si prohlédli místní sklárnu, která se zabývá výrobou replik historického skla a navštívili jsme rodný dům významného místního rodáka Ladislava Stehlíka. Vřelého uvítání se nám dostalo v Blatné, kde nás v budověMěstského úřadu přijal místostarosta města Pavel Ounický a znalec místní historie profesor Jiří Sekera. V odpoledních hodinách jsme navštívili Zámecký ovocný lihovar spojenýs ochutnávkou destilátů a zámek v Blatné. Závěr dne patřil dobrému jídlu, zábavě a tanci v restauraci "U Kaštanu" ve Včelné.

Kulturní dům Včelná, 27. dubna 2012

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Beseda se spisovatelem, moderátorem, překladatelem, scénáristou a humoristou Ivo Šmoldasem přilákala do kulturního domu desítky zájemců. Příjemné setkání provázelo poutavé vyprávění a humorné pikantnosti ze života.

Kulturní dům, 14. dubna 2012

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Vítání občánků je v naší obci příjemnou tradicí. Pokaždé je to radostná událost a letos jsem přivítali do obce třináct dětí. Malou slavnost obohatily svým vystoupením děti z mateřskéškoly.

Kulturní dům Včelná, 31. března 2012

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Poslední březnovou sobotu se konal první ročník turnaje neregistrovaných hráčů ve stolním tenise smíšených čtyřher. Miniturnaj byl připraven i pro děti.

Výsledky čtyřher: 1. Luděk Wohlmann a Kateřina Servusová, 2. Milan Váša a Jiří Kraus, 3. Jiří Šívr a Petra Tibitanclová. Výsledky kategorie dětí: 1. Veronika Voráčková, 2. Jan Tibitancl, 3. Jakub Rožboud.

Níže nabízíme několik záběrů z nejdramatičtějších okamžiků.

Zasedací místnost obecního úřadu, středa 11. dubna 2012

Při tradičním "Čaji o páté" se v zasedací místnosti obecního úřadu sešli zájemci o astrologii a horoskopy. Pan Milan Babor ze Včelné seznámil přítomné s historií astrologie, dozvěděli jsme se, jak číst horoskop sestavený v okamžiku narození, co z něho lze zjistit a další pozoruhodné informace.

Kulturní dům Včelná, 3. března 2012

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Rok s rokem se sešel a opět jsme se mohli těšit z reje masek na dětském karnevalu. Tu se mihla čarodějnice s kominíkem, tamhle tančil pirát s princeznou, tuhle policista zatýkal vodníka a všichni dohromady zápolili ve všemožných soutěžích pod taktovkou Standy Drobka a jeho rozpustilého týmu. Veselý program doplnila bohatá tombola.

Obecní úřad Včelná, 19. února 2012

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Mrazivé nedělní odpoledne přímo svádělo k tvůrčí činnosti ve vyhřáté místnosti obecního úřadu. Lektorka Daniela Motrincová naučila desítku šikovných včelenských žen a dětí základům výroby košíků a misek z netradičního materiálu papírového proutí.

Obecní úřad Včelná, 25. ledna 2012

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Velkému zájmu návštěvníků se těšilo poutavé vyprávění novinářky a publicisty Hanky Hosnedlové o její netradiční cestě Jižní Amerikou, kterou podnikla v loňském roce. Beseda byla doprovázena fotografiemi z jednotlivých míst a k příjemné atmosféře přispělo i kytarové duo Bárka, které prokládalo povídání hudebními vstupy.