Fotogalerie 2013

parčík před restaurací U Kaštanu, 2. prosince 2013

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Tradiční a oblíbená akce rozsvícení vánočního stromku přilákala velké množství zájemců. Zavonělo svařené víno a zazněly koledy v podání dětí z mateřské školy a trio ze skupiny Kameňáci. A pak přišel ten očekávaný okamžik, stromek zazářil desítkami světýlek a starosta obce Zdeněk Petr popřál všem přítomným, aby předvánoční shon dobře zvládli a prožili krásné vánoční svátky.

Sál Kulturního domu, pátek 6. prosince 2013

Mikulášskou nadílku provázela nejen návštěva Mikuláše, čerta a anděla, ale především veselá, vtipná a poučná pohádka v podání divadelního souboru "Máma a Táta" manželů Reindlových ze Včelné.

Areál Sportovního klubu Včelná a ulice U Stadionu, 1. prosince 2013

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Dvanáctý ročník Mikulášského běhu na Včelné poblíž Českých Budějovic provázelo příznivé počasí a příjemná atmosféra, kterou dotvářeli osobní přítomností Mikuláš s andělem. Aktivní účastníci a s nimi mnozí přihlížející se zahřívali během (na trati či podél trati), milými úsměvy a teplým čajem. Organizátory hřála rekordní účast. Ke startu se dostavilo 194 závodníků všech věkových kategorií.
Bližší zpráva o akci zde, výsledková listina v XLS zde.

Sál Kulturního domu, neděle 1. prosince 2013

Tradičního kurzu výroby adventních věnců, svícnů a dalších vánočních ozdob se zúčastnilo třicet šest zájemců různého věku. Krásné dekorace vznikaly pod vedením lektorky Petry Baštýřové z Borovan.

Zasedací místnost obecního úřadu, úterý 22. října 2013

Ing. Jana Holická, terapeutka z Českých Budějovic a majitelka obchůdku Johanka, nám představila tzv. Bachovy květové esence a prozradila nám, jak mohou pomoci k lepší harmonii v životě, při stresech, starostech a nemoci.

Zasedací místnost obecního úřadu, 13. listopadu 2013

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Za přítomnosti starosty obce proběhl v zasedací místnosti OÚ křest kalendáře na rok 2014 nazvaného Včelná v proměnách času. Součástí této malé oslavy byla výstava dobových fotografií, která u přítomných vyvolala velký zájem. Kalendář byl dán do prodeje za 50 Kč.

Kulturní dům Včelná, 18. - 23. září 2013

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Výstava grafiky a kreseb včelenského rodáka Miloslava Nováčka k jeho nedožitým 90. narozeninám byla zahájena za hojné účasti přátel a milovníků umění. Úvodní slovo při vernisáži pronesl akademický malíř Bořivoj Laudaa výstavu zahájil starosta obce Zdeněk Petr. Otevření výstavy obohatilo vystoupení některých členů populárního folklórního souboru Úsvit z Českých Budějovic.

Černé a Čertovo jezero, 15.9.2013

Včelenští příznivci turistiky se společně vydali do Západočeské části Šumavy s cílem navštívit Železnou Ruda a Černé a Čertovo jezero, největší ledovcová jezera u nás. I přes mírnou nepřízeň počasí se výlet vydařil a odjížděli jsme domů se spoustou krásných zážitků.

Areál SK Včelná, 3. srpna 2013

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

První srpnovou sobotu zorganizoval Sportovní klub Včelná oslavy u příležitosti 90. výročí založení klubu. Za slunečného počasí se v rámci hlavního programu konaly mezinárodní turnaj v metané, turnaj v kopané, fotbalový zápas starých pánů a ukázka hokejbalu. Byl připraven doprovodný program pro děti a na závěr proběhl koncert skupin HE band a PUB ANIMALS. Součástí oslav byla i výstava fotografií a kronik z historie SK.

Novohradsko, 23. června 2013

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Slunečné počasí a fundovaný průvodce Milan Koželuh, to je ideální kombinace k poznávání krás trochu zapomenutých Novohradských hor. Trasa výletu vedla přes Pohoří, nejvyšší horu Kamenec a zaniklé vesnice Pavlína, Steindorfel a Šance.

Kulturní dům Včelná, 23. května 2013

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

V kulturním domě proběhla beseda a autorské čtení spisovatelky a scénáristky Terezy Boučkové, držitelky ceny Jiřího Ortena. Je jen škoda, že ojedinělá návštěva této výrazné české osobnosti nepřilákala více zájemců.

Kulturní dům Včelná, 2. června 2013

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Ani nepříznivé deštivé počasí neodradilo děti a jejich rodiče od společné zábavy, která se odehrála v kulturním domě. Děti všech věkových kategorií si odnášely spoustu dobrot a dalších cen, které získaly za účast v různých soutěžích.

Příbram a okolí, 22. května 2013

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Zájezd pro seniory ze Včelné vedl tentokrát na Příbramsko. Kromě samotné Příbrami a důlního muzea navštívili Svatou Horu a zámek Březnice.

Areál SK Včelná, úterý 30. dubna 2013

K symbolům jara patří zdobení a vztyčení májky, které se tradičně odehrávalo v prostorách Sportovního klubu ve Včelné. Počasí tento rok přálo a bylo jako stvořené pro "pálení čarodějnic" a společné posezení u ohně.

Vrbenské rybníky, 24.4.2013

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Společné výlety seniorů pokračují v tradici i v roce 2013, v dubnu se vydali po turistické trase kolem Vrbenských rybníků u Českých Budějovic.

Kulturní dům, sobota 20. dubna 2013

Každoroční slavnostní vítání občánků se uskutečnilo ve vyzdobeném sále kulturního domu. Místostarostka obce s předsedkyní kulturní komise přivítaly celkem třicet šest dětí, které dostaly drobné dárky.

Kulturní dům Včelná, 4. dubna 2013

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Setkání s populární novinářkou a publicistkou Hankou Hosnedlovou z Českých Budějovic, která navštívila Izrael a Jordánsko. Při svém vyprávění posluchače zavedla i mimo běžné turistické trasy, nevynechala historické zajímavostia památky obou zemí, ale představila je z poněkud jiného úhlu, stejně jako život tamějších obyvatel.

Kulturní dům Včelná, 30. března 2013

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Poslední sobotu v březnu se v kulturním domě uskutečnil netradiční dětský pyžamový bál. Děti oblečené v oblíbených spacích úborech si užily zábavné odpoledně plné her, zábavya soutěží, které moderoval Josef Pepa Maxa.