Fotogalerie 2014

Kulturní dům, 22. prosince 2014

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Folklórní soubor Radost a dudácká muzika Bedrník potěšily všechny přítomné zpracováním biblického příběhu o Ježíšovi, které přineslo radost i zamyšlení. Předvánoční náladu znásobilo závěrečné společné zpívání koled.

Zasedací místnost obecního úřadu, pátek 19. prosince 2014

Upravená zasedací místnost obecního úřadu sloužila v pátek 19. prosince ke slavnostnímu obřadu uzavření manželství. Bylo to poprvé v historii naší obce. Oddávala starostka obce ing. Jarmila Mandžuková za asistence paní matrikářky z Kamenného Újezdu.

Kulturní dům Včelná, 7. prosince 2014

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Za hojné účasti se v Kulturním domě odehrál čtvrtý ročník turnaje ve stolním tenise O pohár starosty obce. Níže přinášíme několik fotografií zachycujících atmosféru bojů.

Areál Sportovního klubu Včelná a ulice U Stadionu, 7. prosince 2014

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

První prosincovou neděli pořádal Atletický klub Včelná pod vedením pana Zdeňka Mikšovského již třináctý ročník Mikulášského běhu, kterého se zůčastnilo celkem 183 závodníků, 113 dospělých a 70 dětí.

Kulturní dům, 7. prosince 2014

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Za hojné účasti dětí a dospělých se konala Mikulášská nadílka. Nejdříve proběhla veselá a poučná pohádka v podání "Divadélka Máma a Táta" manželů Reindlových ze Včelné, poté kulturní dům navštívil Mikuláš s čerty a rozdávalidětem nadílku.

Parkoviště před restaurací U Kaštanu, 1. prosince 2014

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

U svátečně rozsvíceného vánočního stromu před restaurací "U Kaštanu" jsme společně zahájili nejkrásnější období roku - advent. Slavnostní chvíle hudebně doprovázel Pepa Maxa a starostka obce popřála všem přítomným hezké prožití vánočních svátků.

Kulturní dům, neděle 30. listopadu 2014

Tradičního kurzu výroby adventních věnců, svícnů a dalších vánočních ozdob se zúčastnilo 33 zájemkyň. Krásné dekorace vznikaly pod vedením zkušené lektorky Petry Baštýřové z Borovan.

Kulturní dům, 1. listopadu 2014

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Halloweenské setkání strašidýlek provázely různé soutěže, výtvarná dílna, malování na obličej a diskotéka DJ Velka. Děti si za splněné soutěžní úkoly odnášely sladké odměny včetně Lipánků, které jsme dostali jako sponzorský darod firmy Madeta v Českých Budějovicích.

Kulturní dům, 22. října 2014

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Moderátorka, herečka a zpěvačka Bára Štěpánová před zaplněným sálem kulturního domu povídala o svém životě, herecké profesi a zazpívala několik známých písniček.

Kulturní dům, 4. října 2014

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Všem ženám patřil den naplněný bohatým programem - rukodělnými kurzy, poradenstvím a možností nákupu kosmetiky, ekologické drogerie, drahých kamenů, knih a dalších zajímavých výrobků.

Zasedací místnost obecního úřadu, 3. října 2014

Bývalý starosta Pavel Rožboud slavnostně pokřtil kalendář na rok 2015, který nese název Pohledy do současnosti. Součástí této malé oslavy byla výstava fotografií z dávné minulosti, ale i současnosti.

Zasedací místnost obecního úřadu, středa 10. září 2014

Příjemné setkání se známou osobností Lenkou Holas Kořínkovou, která přednášela na téma "Ekologie duše" a ochotně odpovídala na všechny dotazy posluchačů - vážně i s humorem.

Areál Sportovního klubu Včelná, 2. srpna 2014

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Sportovní den v sobotu 2. srpna byl spojen s oslavou 230 let od první písemné zmínky o Včelné. Sportovní program tvořil mezinárodní turnaj v metané a turnaje v kopané dospělých a mládeže, v sokolovně byla instalována výstava kronik a fotografií z historie obce. Program zpestřily mažoretky, seskok parašutistů a večer skupina HE band.

Areál Sportovního klubu Včelná, 1. června 2014

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Vysoká návštěvnost, slunečné počasí a příjemná atmosféra provázela tradiční dětský den. Akce probíhala na hřišti sportovního klubu, kde bylo připraveno devět soutěžních stanovišť. Na každém z nich plnily děti různé úkolya za jejich splnění dostaly sladkou odměnu.

Šumava, 21. května 2014

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Oblíbeného jarního výletu do malebných míst jižních Čech se zúčastnilo padesát starších spoluobčanů. Společně jsem navštívili perlu gotické architektury na našem území – cisterciácký klášter ve Vyšším Brodě, Národní přírodní rezervaci Čertova stěna u Loučovic a městečko Volary, které leží uprostřed šumavských lesů. Závěr dne patřil taneční zábavě a dobrému jídlu v našem kulturním domě.

Zasedací místnost obecního úřadu, středa 12. března 2014

O svoje zážitky z tříměsíčního pobytu v Nepálu se podělila slečna Lucie Špatenková, která ve vesničce Dahoo působila jako dobrovolnice a učitelka angličtiny.

Kulturní dům Včelná, 30. března 2014

Kliknutím na náhledy obrázky zvětšíte

Tradiční zábavné odpoledne pro děti s diskotékou, soutěžemi, bohatou tombolou a spoustou zábavy moderoval Josef "Pepa" Maxa.

Zasedací místnost obecního úřadu, sobota 22. března 2014

Pod vedením zkušené lektorky paní Evy Tyrnerové z Borovan si účastnice kurzu vyrobily svůj vlastní košík či podnos.

Zasedací místnost obecního úřadu, úterý 14. ledna 2014

Zajímavé vyprávění pana ing. Zdeňka Nepustila na téma "Na skok do Vietnamu za přírodou, čajem, kávou a lidmi" bylo proložené promítáním fotografií a degustací čerstvých vietnamských čajů a kávy.