Fotogalerie 2015

Sobota 5. prosince – Kulturní dům

Tradiční mikulášská nadíka spojená s "Čertovskou pohádkou" v podání Divadýlka Táta a Máma ze Včelné přilákala plný sál dětí s rodiči.

Neděle 6. prosince

Závod se uskutečnil v prostorách SK Včelná, přilehlých ulicích a lesních cestách. Celkem se zůčastnilo 213 dospělých a dětských závodníků. Závodníci byli rozděleni do 28 kategorií. V hlavním závodě na 5 400 m běželo 127 mužů a žen. V kategoriích juniorů, žáků a žákyň a předškolních dětí závodilo 86 účastníků. Tito závodníci při doběhu do cíle dostali čokoládového Mikuláše. V každé kategorii byli vyhlášeni tři nejrychlejší závodníci. Děti obdržely diplom, velkého perníkového Mikuláše a věcné ceny. Vyhlášen byl nejmladší a nejstarší účastník závodu. Při vyhlášení  dětským a dospělým vítězům gratulovala i starostka obce Ing. Jarmila Mandžuková a předala ceny a kalendáře obce. Během celé akce se mohli závodníci posilnit teplým čajem.

Neděle 29. listopadu – parčík před prodejnou Centrum

Letos jsme zdobili živou 16 metrů vysokou jedli před prodejnou Centrum.
Před majestátním strom
em zazpívaly mimo jiné děti z mateřské školy.

Neděle 29. listopadu – sál kulturního domu

Pod vedením zkušené lektorky paní Petry Baštýřové z Borovan si účastníci vyrobili adventní věnce, svícny a další dekorace.

Středa 4. listopadu – zasedací místnost obecního úřadu
Starostka obce Ing. Jarmila Mandžuková společně s Ing. Ladislavem Ondřichem, ředitelem Jihočeského letiště, pokřtili závěsný kalendář obce na rok 2016 a kronikářka obce Mgr. Zuzana Čierná přednesla čtivé výňatky z nejstarších kronik Včelné. Zasedací místnost byla zcela zaplněná.

Na obrázcích níže: zasedací místnost, křest kalendáře, čtení z kroniky, výherce slosování.

Sobota 17. října – louka ke Čtyřem chalupám
Společné pouštění draků probíhalo společně se Štrůdlováním – soutěží o nejlepší štrůdl (sladký nebo slaný). Soutěže se zúčastnilo 23 domácích výrobků. Vítěz si odnesl štrůdlový pohár.

Čtvrtek 24. září – Kulturní důlm Včelná
Příjemné setkání s „pohádkovým“ princem Pavlem Trávníčkem si nenechalo ujít více než sedmdesát návštěvníků. Populárního herce, moderátora a režiséra doprovodila manželka Monika Trávníčková a pořad moderoval a zpěvem obohatil pan Šimon Pečenka.

Neděle 20. září – Les kolem Včelné
Stezka lesem s Večerníčkem, s divadélkem Máma a Táta a s opékáním buřtů.

Sobota 1. srpna – Areál SK Včelná

Středa 1. až pondělí 6. července

Na společné výstavě výtvarníků, uspořádané na počest významného životního jubilea 90ti let výtvarníka Alfréda Kindlera, vystavovali výtvarníci zvučných jmen – Renata Štolbová, Ivana Bednářová, Josef Bruckmüller, Petr Fidrich, Miroslav Konrád, Vladimír Nosek, Petr Schel, Jana Stejskalová, Pavel Rožboud, Pavel Vandas, Dana Vařilová a Bohumil Voborník. Při vernisáži k výstavě promluvil galerista Mgr. Jiří Reiniš, hudební doprovod zajistilo Trio rozhlasového orchestru České Budějovice.
 

Neděle 28. června

S fundovaným průvodcem Milanem Koželuhem jsme společně navštívili Novohradské hory, které jsou jednou z posledních oblastí nedotčené panenské přírody, a to nejen v rámci České republiky, ale i v evropském měřítku.
 

Sobota 27. června

Kulturní dům ožil letní zábavou. Na programu byla živá kapela, předtančení, světelná show, ukázky míchání koktejlů.
 

Čtvrtek 18. června

Poutavé vyprávění známé spisovatelky, novinářky a cestovatelky Hany

Hosnedlové o vzdálené exotické zemi s druhým nejvyšším počtem obyvatel

na světě, o tamějších zvycích, památkách, o současnosti, ale hlavně o lidech a jejich životech. Beseda byla doplněna promítáním fotografií.

 

Sobota 6. června – Areál SK Včelná
Odpoledne plné soutěží, taneční, hudení a sportovní vystoupení dětí, skákací hrad a také rodinný fotbálek.

Středa 20. května 2015

Při tradičním výletu včelenských seniorů jsme společně navštívili poutní místo Kostelní Vydří a město Telč, které je součástí Světového kulturního dědictví UNESCO. Ačkoli bylo nepříznivé počasí, dobrá nálada a radost ze společného výletu účastníkům zájezdu nescházela.

Čtvrtek 14. května

Kolem obce, sobota 9. května 2015

Obec Včelná se zapojila do celonárodní akce s názvem "Ukliďme Česko", kterou podporuje Ministerstvo životního prostředí. Této akce, která se zaměřuje na úklid obce a likvidaci černých skládek, se zúčastnilo 32 spoluobčanů, z toho 21 dospělých a 11 dětí.

 

Čtvrtek 30. dubna - Areál SK Včelná

Zasedací místnost obecního úřadu, středa 22. dubna 2015

Tak trochu vzpomínkově laděná beseda s názvem s autorkou knih Jaroslavou Pixovou o historii a osudech některých jihočeských mlýnů. Setkání bylo doprovázeno promítáním fotografií a prohlídkou knih autorky, které se mohli zájemci zakoupit.

Sobota 11. dubna - Kulturní dům
Turnaj ve čtyřhře smíšených i nesmíšených dvojic a turnaj jednotlivců – dětí a mládeže do 18 let.

Kulturní dům, čtvrtek 2. dubna 2015

V příjemné atmosféře proběhlo setkání se známým hercem, tanečníkem, choreografem a dlouholetým členem a sólistou baletu Národního divadla, který v roce 2012 získal za mimořádný přínos v oboru balet Cenu Thálie. Výjimečně talentovaný a všestranný Vlastimil Harapes také zpíval a bavil diváky zážitky z uměleckého prostředí.

Kulturní dům, neděle 29. března 2015

Za hojné účasti dětí a dospělých se konal tradiční maškarní ples s bohatou tombolou a spoustou zábavy. Moderátor Josef "Pepa" Maxa měl pro děti připraveno plno soutěží, písniček a sladkých dobrot.

 

Čtvrtek 12. února - Zasedací místnost obecního úřadu
Zasvěcená přednáška s názvem "Opuštěná krajina" o zániku osídlení Novohradských hor.

Pátek 6. února 2015 - Kulturní dům