Z kroniky Včelné díl III - Zábavy a kultůra

Kronika Včelné, díl III., r. 1956

Zábavy a kultůra

Dne 7.I. pořádala strana všedělnický ples, byl to první ples v kultůrním domě. Bylo to velmi pěkné. Návštěva byla pěkná, byl však jen 6˙- Kčs vstup a pro velkou režii byl malý čistý zisk. Učinkoval kapelník Řehka ale již neuspokojil. Dne 14.I. pořádali ples Baráčníci, tento ples se vydařil, učinkovali Čížkové z Č. Krumlova. Dne 4.II. byl sokolský ples, hrál vojenský soubor. 26.II. hráli v kulturním domě mistři harmonik Milan Bláha, Jiří Fábera, konferencier Mastný a zpěvačka Helena Pýchová. Byly obsazeny všechny sedadla, a zájemci přišli i od jinud. Dne 17.III. pořádala obec Baráčníků Josefskou zábavu, hrála hudba S.N.B. 22.III. předvedl lidový kurs ruštiny film „Mariin osud” při besedě s lidmi. Dne 22.IV. byl konsert v kulturním domě, s Polátovou hudbou. Dne 4.VIII. vystoupil v k.d. slovenský soubor písní a tanců. Dne 16.VIII. uspořádal svaz přátel sovět. ruska besedu s filmem „Po mapě SSSR”. Dne 22.IX. konala jednota valnou hromadu a po schůzi zábava a tanec při domácí hudbě, soubor harmonik. Dne 10.XI. pořádala obec Baráčníků posvícenskou zábavu, hráli Čížkové, návštěva byla, ale při vstupu 6˙- Kčs zbyly do obecní pokladnice jen 4 koruny. Dne 8.12. vojenská estráda, pořádala mládež, návštěva slabá. Dne 11.XII. konal schůzi s filmem Sv.P.S.S.S.R. Mimo těchto podniků, předvádí svazarm každý čtvrtek film u Kalkušů. Na konec jsme se rozloučili se starým rokem na silvestrovské zábavě, kterou pořádal výbor žen s myslivci, při domácí hudbě. Bylo to velmi veselý a finanční úspěch to mělo.

27. 7. 2021

bourka

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky nebo bouřky. Denní teploty 24 až 28°C. Noční teploty 17 až 13°C.