Z kroniky Včelné díl IV – Duben – Události v obci

Kronika Včelné, díl IV., r. 1970

Duben – Události v obci

Jelikož je stále chladno a zima, lidem dochází palivo, uhlí není k dostání a zima jest zlá a noviny, televize a rozhlas stále vyhlašují, že plní plány, že se překračují plány, že dolují v sobotu ba i v neděly, lidé začínají reptat a dávají vinu vládě Ant. Novotného, ten že to zavinil. Některé doly nechal opustit a horníci se rozutekli a teď už zpět nechtějí jíti.

Na národním výboru se budou volit někteří nový členové i předseda a tajemník a volby byli. Jako předseda zvolen Houska Bedřich mladší. Jako tajemník zvolen Tesař. Provozovny bude míti na starosti Jiřička Josef. Někteří odešli a na jejich místa nastoupili nový, jejich jména jsem nestačil podchytiti. Tenkráte resignoval Dvořák František, Čížek Rudolf, Jedličková Milena, Král a Panuška.

I ve straně Kom. Českosl. se konají prověrky a dávají se nový legitimace a některé členy vylučují.

Také se konala schůze družstevníků „Jednoty” a bylo tam asi 30 lidí. Stěžovali si na nedostatek zboží, hlavně vepřového, kterého jest všade málo.

26. 1. 2021

zatazeno

Bude zpočátku polojasno až oblačno, od západu postupně až zataženo a místy sněžení. Denní teploty -2 až 2°C. Noční teploty -2 až -6°C.