Z kroniky Včelné díl IV – Duben – Události v obci

Kronika Včelné, díl IV., r. 1970

Duben – Události v obci

Jelikož je stále chladno a zima, lidem dochází palivo, uhlí není k dostání a zima jest zlá a noviny, televize a rozhlas stále vyhlašují, že plní plány, že se překračují plány, že dolují v sobotu ba i v neděly, lidé začínají reptat a dávají vinu vládě Ant. Novotného, ten že to zavinil. Některé doly nechal opustit a horníci se rozutekli a teď už zpět nechtějí jíti.

Na národním výboru se budou volit někteří nový členové i předseda a tajemník a volby byli. Jako předseda zvolen Houska Bedřich mladší. Jako tajemník zvolen Tesař. Provozovny bude míti na starosti Jiřička Josef. Někteří odešli a na jejich místa nastoupili nový, jejich jména jsem nestačil podchytiti. Tenkráte resignoval Dvořák František, Čížek Rudolf, Jedličková Milena, Král a Panuška.

I ve straně Kom. Českosl. se konají prověrky a dávají se nový legitimace a některé členy vylučují.

Také se konala schůze družstevníků „Jednoty” a bylo tam asi 30 lidí. Stěžovali si na nedostatek zboží, hlavně vepřového, kterého jest všade málo.

19. 4. 2021

zatazenosdestem

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť. Denní teploty 8 až 12°C. Noční teploty 6 až 2°C.