Z kroniky Včelné díl IV – Listopad – Události v obci

Kronika Včelné, díl IV., r. 1970

Listopad – Události v obci

Na oslavu velké říjnové revoluce měla mateřská školka tradiční lampionový průvod k pomníku Rudoarmějců. Též oslavy velké říjnové revoluce pokračují slavnostními schůzemi.

Sovětský generál Jeremenko zemřel a naše obec má na něho památku, neb on také měl svůj štáb u nás.

Počátkem měsíce se rozsvítili světla nového osvětlení obce a to na hlavní silnici, k nádraží, Jiráskovou ulicí, Withanovou ulicí a část ul. Husové.

Ulice, kudy se dovážel materiál na stavbu prodejny jsou plné marastu a bahna, tak že se ani mnohdy neubrání tomu, že tam musí do toho šlápnout.

Též se tam staví železná konstrukce, hlavní nosné sloupy a už to vypadá, že tam něco bude. Též u nádraží „Monolit” se rozšiřuje ve velký podnik a sklad, jest tam zagarážováno asi 30 aut nákladních, staví se nová hala, dosud na žel. sloupech s plech. střechou.

Pomalu se to připravuje na zimu, ať už jest to na polích nebo v lese. Také už se rozezvučeli lovecké pušky. Dle mého pozorování a částečných informacích jest málo zajícú a koroptve skoro žádné. Myslivci to přičítají velké strojní mechanizaci zemědělské. Za prvé nemá kde hnízdit koroptev, nejsou žádné meze ani křoviny, kde by měli částečný úkryt před dravou zvěří a i možnost hnízdění. Viděl jsem, jak taková sekačka s výfukem rosekala celé hnízdo zajíčkú.

Tento měsíc také proběhlo v celé republice sčítání lidu, nemohu nic napsat, ale až se to dozvím, zanesu vše do detailu pro pozdější léta.

Také jako vždy bylo u nás v obci posvícení a Baráčnická obce pořádala zábavu.

dnes, pátek 30. 7. 2021
skoro jasno 28 °C 15 °C