Z kroniky Včelné díl IV – Úvodem

Kronika Včelné, díl IV., r. 1970

Úvodem

Úvodem milý čtenáři sděluji, že budu psáti na rozdíl dřívějších let trochu jinak, a to měsíc po měsíci tak jak jdou za sebou, a tím i události jak v obci tak i světově.

Tento rok byl rokem pln politických událostí i katastrofálních. Štvou se lidé mezi sebou, štvou se státy, štvou se státníci a ono se to vždycky někde na někom vymstí, ale obyčejně to odnese ten nejchudší člověk, ten dělník, neb státník druhému oči nevyškrabe. Lidem se pak bere chuť do práce a stává se flegmatický, svojí práci koná nedbale, jen aby něco vydělal a o více se nestará, a tu si vzpomínám na jedno přísloví: když český člověk hubuje, vede se dobře, když bručí, stává se lenivým, ale když jest tichým a flegmatickým, stává se nebezpečným a zlým.

dnes, úterý 28. 5. 2024
středa 29. 5. slabý déšť 18/9 °C