Z kroniky Včelné díl IX, r. 2000 - Projevy vandalství

Kronika Včelné, díl IX., r. 2000

Projevy vandalství

V poslední době jsme se v naší obci setkávali s ničením společného majetku vandalským způsobem. V ulici kolem lesa od ulice Úzká po ulici Jiráskova bylo tak například rozbito kameny šest světel veřejného osvětlení. K ničení majetku (lavičky, oplocení) dochází i na jiných místech. Dle poznatků obce se takto "baví" někteří místní mladíci ve věku okolo čtrnácti let. Vandalstvím se dle zákona zabývá Policie České republiky. V případě zjištění původce mladšího osmnácti let je pak od rodičů požadována plná náhrada způsobených škod.

Na druhé straně patří vysoké uznání místnímu Sportovnímu klubu Včelná za to, že rozvíjí všestrannou sportovní činnost, která je zaměřená především na mládež. Klub se věnuje hlavně fotbalu, atletice, hokejbalu a metané. O to více pak všechny zamrzí, když pár jedinců kazí celkový obrázek o obci.

dnes, úterý 28. 5. 2024
středa 29. 5. slabý déšť 18/9 °C