Z kroniky Včelné díl IX, r. 2000 - Sport

Kronika Včelné, díl IX., r. 2000

Sport

Nejenom kulturní, ale i sportovní vyžití je ve Včelné vyhledávanou zábavou. Sportovní klub Včelná zde již má svou tradici a věnuje se v současnosti hlavně fotbalu, metané, atletice a hokejbalu. Každé pondělí a čtvrtek je také pořádáno cvičení žen (kalanetika) v tělocvičně SK, kdy cvičení je zdarma. Pro mládež je jednou z několika možností zahrát si míčové hry, nebo si zacvičit aerobik. Volný čas tak mohou mladí využít velmi efektivně. Fotbalové zápasy se na včelenském hřišti hrají převážně v sobotu a v neděli, a to v kategoriích: mladší žáci, starší žáci, dorost, muži A a muži B.

V letošním roce se také uskutečnil v měsíci srpnu v areálu SK Včelná 3. ročník mezinárodního turnaje v metané na asfaltu mládeže. Zúčastnila se ho družstva nejenom z České republiky, ale i z Německa a Rakouska. V tom samém měsíci proběhl také Sportovní den SK Včelná. Ten odstartoval turnajem v metané na asfaltu, a to opět s mezinárodní účastí. Zasoutěžit si tak přijelo 20 družstev od nás i ze zahraničí. Sportovně laděný den pak pokračoval přespolními běhy. Ty pak vyvrcholily 42. ročníkem přespolního běhu o putovní pohár věnovaný Okresním úřadem České Budějovice, a dále 30. ročníkem přespolního běhu o putovní pohár věnovaný obcí Včelná. Celé sportovní klání pak zakončily zápasy v kopané žáků, ale i mužů - Memoriál Jana Housky.

21. 4. 2021

oblacnosdestem

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky, ojediněle bouřky. Denní teploty 12 až 16°C. Noční teploty 6 až 2°C.