Z kroniky Včelné díl IX, r. 2000 - Základní škola Boršov nad Vltavou

Kronika Včelné, díl IX., r. 2000

Základní škola Boršov nad Vltavou

Základní školu ve Včelné nemáme, ale děti mohou využívat služeb školy v blízkém Boršově. Zápis do prvního ročníku se povětšinou koná koncem ledna. A co může tato škola dětem nabídnout? Je to především ranní i odpolední družina, výuka německého jazyka již od čtvrté třídy a různé kroužky dle zájmu dětí, a to včetně výuky angličtiny. Letos je těchto kroužků na škole sedm. Jsou také připravovány různé soutěže, v době volna branné hry a výlety do okolí. Děti mají možnost plaveckého výcviku, návštěvy divadel, koncertů, planetária, muzea, a podobně.

Výhodou malé vesnické školy je pak to, že je menší počet žáků ve třídě a je zajištěn dozor nad dětmi po celý jejich pobyt ve škole. Také zde odpadá negativní působení starších žáků (party, šikana, drogy). Nejenom tím je tak dána větší bezpečnost než v anonymním prostředí města.

Mapový portál Mapotip

dnes, sobota 4. 2. 2023