Z kroniky Včelné díl IX, r. 2001 - Terorismus

Kronika Včelné, díl IX., r. 2001

Terorismus

11. září 2001 došlo ve Spojených státech amerických k leteckým útokům na významné cíle, při nichž letadla unesená teroristy narazila do mrakodrapů Světového obchodního centra (New York) a do budovy Pentagonu (Washington). Útoky si vyžádaly několik tisíc lidských životů. V rámci těchto událostí pak Včelná pro potřeby svých obyvatel vydala informace pro případ ohrožení, které byly rozděleny do kapitol: Jak se chovat a co dělat při vzniku mimořádné události, Protichemické prostředky u obecního úřadu, Příručka pro obyvatele, Odkazy na legislativní normy.

V naší obci je siréna umístěna pouze v areálu Čepra. V současnosti obecní úřad nemá na skladě žádné protichemické prostředky (masky, filtry, a podobně). Značně zastaralé protichemické prostředky pro obyvatelstvo byly v květnu 2001 Krajským hasičským záchranným sborem ze skladu obce odvezeny. Ve Včelné také nejsou žádné speciální kryty pro obyvatelstvo. Plán ukrytí však počítá s využitím sklepních prostorů některých rodinných domů.

Mapový portál Mapotip

dnes, pátek 27. 1. 2023