Z kroniky Včelné díl IX, r. 2002 - Civilní služba

Kronika Včelné, díl IX., r. 2002

Civilní služba

V současné době vykonávají v naší obci civilní službu tři pracovníci, kteří byli zproštěni vojenské služby. Práce "civilkářů" je veřejností sledována s velkým zájmem. Jejich náplní práce a práce dalšího zaměstnance v důchodovém věku je provádění nejnutnější údržby zařízení a majetku obce, péče o veřejnou zeleň, roznášení obědů nejpotřebnějším starším spoluobčanům, roznáškové služby obecního úřadu a provádění drobných služeb. I když náklady na jednoho "civilkáře" jsou až šestkrát nižší než náklady na jednoho pracovníka v řádném pracovním poměru, bude nutné uvažovat o vytvoření pracovní čety s odbornější kvalifikací, a to díky narůstajícím potřebám péče o zařízení a majetek obce. Pro rok 2002 však zůstává díky finanční náročnosti zachován stávající stav, což je jeden zaměstnanec v důchodovém věku a tři pracovníci ve výkonu civilní služby.

dnes, neděle 22. 5. 2022
skoro jasno 20 °C 9 °C