Z kroniky Včelné díl VI – Počasí

Kronika Včelné, díl VI., r. 1979-83

Povětrnostní podmínky roku neuspokojily ani hospodářské pracovníky, ani zaměstnance průmyslu. Počátek roku byl ve znamení velmi silných mrazů, ještě v květnu (3.5.) poničil sníh květenství ovocných stromů a některých plodin. V březnu spadlo 85 mm srážek vodních, duben a zvláště květen, byl na srážky velmi chudý (v květnu 21 mm), takže obilí na polích zasychalo. Červen s prům. teplotou 17.4°C a srážkami 167 mm nebyl pro sklizeň příznivý. Prázdninové měsíce měly počasí střídavé: červenec 55mm srážek a více slunka, srpen deštivý se 114 mm srážek nepřál dovoleným a ztěžoval žňové práce. Teprve podzim měl počasí slunečné, poměrně teplé a stálejší. Sníh napadl ke konci listopadu, předvánoční oteplení pokazilo dětem radost.

dnes, úterý 17. 5. 2022
středa 18. 5. skoro jasno 18/8 °C