Obec Včelná
obec Včelná

Z kroniky Včelné díl VI – Úvodem

Kronika Včelné, díl VI., r. 1979

Úvodem

ROK 1979 klade Národnímu výboru a celé obce Včelné úkoly mnohem větší, než léta předcházející a proto na jeho počátek část doslovného znění socialistického závazku obce Včelná: na počest 30. výročí IX. sjezdu KSČ.

"Nastupujeme do roku 1979, kdy bude celá naše vlast vzpomínat 30. výročí historického IX. sjezdu KSČ, který vstoupil do dějin našeho státu jako sjezd, který vytýčil generální linii výstavby socialismu v ČSR.

Vytýčení deseti bodů IX. sjezdem KSČ, jako generální linii výstavby socialismu v Československu, je plně potvrzeno nejen dosaženými výsledky, ale také tím, že ještě dnes – po 30 letech úspěšného budování socialistické společnosti – ještě mnohé z nich stále uplatňujeme na různých úsecích našeho života, i když vezmeme v úvahu převratné změny, ke kterým u nás, právě díky plnění této linie, došlo.

Všem významným úsekům věnovala KSČ mimořádnou pozornost na svém XV. sjezdu a po něm následujících zasedáních ústředního výboru.

V tomto duchu je také orientován socialistický závazek Místního národního výboru na rok 1979 na počest 30. výročí sjezdu KSČ s cílem dále úspěšně plnit usnesení XV. sjezdu KSČ a úkoly 4. roku 6. pětiletého plánu a volebního programu NF."

Ze socialistického závazku, který v plném znění bude připojen v přílohách kroniky, podtrhujeme: "V politickovýchovné činnosti bude důrazně sledován rozvoj masové tělovýchovy a sportu, zejména pak tělovýchovnou činnost mládeže. Na tento program budou napojovat také akce v rámci "Roku dětí".

Nemalý úkol představuje výstavba obce, dokončení kanalizace, vodovod, úprava prostorů veřejných prostranství a v akci "Z" zahájení výstavby nové mateřské školy a jeslí. Tato akce měla ve svém zrodu řadu potíží, které byly překonány a dobrý začátek je podmínkou úspěchu v dalších letech. S tímto vědomím pracovníci NV stavbu začínají a zajišťují.

Mají-li být tyto úkoly splněny, bude třeba usilovat o plnou aktivitu všech poslanců NV, zejména se zaměřením na mladé poslance a občany a důsledně sledovat plnění všech úkolů.

Počasí

dnes, sobota 25. 5. 2024
déšť 20 °C 11 °C
neděle 26. 5. slabý déšť 23/11 °C
pondělí 27. 5. slabý déšť 23/13 °C
úterý 28. 5. slabý déšť 14/12 °C

Exporty do RSS

RSS 0.91 RSS 1.0 RSS 2.0 Atom 1.0