Obec Včelná
obec Včelná

Z kroniky Včelné díl X, r. 2008 - Sportovní činnost

Kronika Včelné, díl X., r. 2008

Sportovní činnost

Jedno přísloví říká: „Nejen prací je člověk živ”, a to platí i pro obyvatele Včelné.

Veškerá zařízení Sportovního klubu využívají nejen ti tzv. organizovaní, ale i široká sportovní veřejnost. Na nedávno nově vybudované fotbalové odlehčovací ploše můžeme vídat nejen kluky s míčem, ale i děti, které se jdou jen tak proběhnout.

Největším, co do počtu členů je oddíl kopané, i když se tento stav rok od roku snižuje. Počítače, videohry a jiná bezpohybová lákadla děti přitahují čím dál víc, ale věřím, že nám trávníky díky tomuto trendu neosiří. Mužstvo mužů ještě nedávno hrající I.B třídu, sestoupilo do okresního přeboru a ani to s nimi po podzimu nevypadá nijak růžově. Ve stejné soutěži máme naše dorostence a žáky. Doufejme, že Ti co mají fotbal rádi napomohou k tomu, aby bylo zase líp.

Oddíl metané má v našem klubu hlubokou tradici. Velkou zásluhu na tom, má jeden ze zakladatelů a dlouholetý předseda svazu metané pan Bedřich Houska. Spolu se svými kolegy a kamarády se zasloužil o to, že je dnes tento sport u nás tam, kde je. A za to mu určitě patří velký dík. Na letošním mistrovství ČR na asfaltu, získalo družstvo mužů 3. místo a ženy 4. místo v hodu na cíl. K největší události roku určitě patřil jubilejní 40- tý ročník Jihočeského poháru, který je nejstarším turnajem v metané na světě. 43 členů oddílu se zúčastnilo 15-ti turnajů, jak domácích tak i mezinárodních.

Ve sportovním kalendáři má své pevné místo Sportovní den, pořádaný každoročně první sobotu v srpnu. V turnaji mužů v kopané, který je jeho součástí jsme získali 1. místo. V rámci tohoto sportovního svátku se konaly závody běžců a mezinárodní turnaj v metané, za účasti 26 mužstev.

Velmi využívaná je i tělocvična sportovního klubu. 2x týdně zde cvičí ženy, hraje se zde rekreační volejbal a v zimě tady trénují fotbalisté.

Letos se dala dohromady parta lidí, kterým nevadí, nějaký ten kilometr v sedle svého bicyklu. Společně zdolali nejen kopečky na Šumavě, ale i pěšiny kolem Třeboně. A tak se v srpnu skupina 20-ti cyklistů, za krásného počasí, vydala za hranice jižních Čech, poznávat krásy jižní Moravy, spojenou s ochutnávkou plodů tamních vinic. Navštívili jsme historický Mikulov, zámek a okolí Lednice i Valtic. Při cyklotoulkách jsme občas přibrzdili v některém z mnoho sklípků, pro tuto oblast tak typických. Večerní posezení s kytarou u pečeného selátka jen umocnilo atmosféru a smysl tohoto výšlapu, a tak jsme si u moku plném pravdy slíbili, podobný výlet uskutečnit i příští rok.

Chtěl bych se také zmínit o aktivitách včelenských seniorů. Pořádají cyklistické vyjížďky nejen po okolí, ale mají projetá i místa jako třeba Kaplice, Pořešín, Sv.Ján a mnoho dalších. Turisté se často setkávají při společných výletech do různých koutů Čech. Mezi pravidelnou akci patří jednou za měsíc, setkání seniorů s harmonikou, v restauraci U Petrů.

Mobilní aplikace

mobilní aplikace

aktuální informace z webu v mobilní aplikaci – zdarma ke stažení

google-play-downloadapp-store-download

Počasí

dnes, čtvrtek 21. 10. 2021
slabý déšť 15 °C 10 °C
pátek 22. 10. skoro jasno 10/4 °C
sobota 23. 10. slabý déšť 9/4 °C
neděle 24. 10. skoro jasno 10/1 °C

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27 28
1
29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12
1
13 14 15 16 17
18 19
1
20 21 22 23 24
25 26
1
27 28 29 30 31

Informace e-mailem

Novinky e-mailem

Mobilní aplikace

V obraze

Google playApp Store