Z kroniky Včelné díl X, r. 2013 - 90. výročí SK Včelná

Kronika Včelné, díl X., r. 2013

90. výročí SK Včelná

V letošním roce sportovní klub Včelná oslavil 90. let od svého založení. Úvodem bych zmínil pár vět z historie.

U zrodu klubu stál legendární Josef Jiřička, který do obce přivedl skutečný anglický fotbal. Klub měl i velmi dobrý hokejový oddíl a také výborné družstvo stolního tenisu.

Po útlumu sportování na Včelné v době první světové války docházelo postupně k nástupu nové generace výborných sportovců a v roce 1953 po úplném osamostatnění byl klub přejmenován na Sokol Včelná.

V padesátých a šedesátých letech měl klub okolo 250 sportovců v oddílech kopané, odbíjené, stolního tenisu, lehké atletice a základní tělesné výchově.

Počátkem sedmdesátých let byl založen nový oddíl metané. V těchto letech opadá zájem o masový sport a klub má jen něco kolem sta členů.

V devadesátých letech nastává zlepšení a v březnu 1991 byl po osamostatnění od ČSTV /Československý svaz tělesné výchovy/ spolek zaregistrován pod nynějším názvem Sportovní klub Včelná u Českých Budějovic.

3. srpna v areálu SK Včelná proběhly oslavy 90. výročí založení sportovního klubu.

Na asfaltové ploše se konal mezinárodní turnaj v metané a miniturnaj v hokejbale.

Na travnatém hřišti probíhal turnaj v kopané a také se uskutečnil fotbalový zápas "starých pánů".

Na tréninkovém hřišti se v doprovodném programu mohla široká veřejnost zúčastnit rodinného fotbálku pro děti a rodiče, podívat se na výstavu fotografií od historie až po současnost a k tomu všemu jim v pohodovém taktu vyhrávala kapela Kameňáci.

Ve večerních hodinách si všichni společně užili velmi osobitého vystoupení kapel HE band a PUB ANIMALS, které tak završilo společenskou část celého dne.

Ke zdárné akci přispěly skvělé výkony sportovců, dobrá nálada a tentokrát i hezké počasí.

dnes, pátek 30. 7. 2021
skoro jasno 28 °C 15 °C