Z kroniky Včelné díl X, r. 2014 - Kulturní, společenské a sportovní dění v obci

Každé město, či obec žije svůj kulturně společenský život a ani Včelná v tomto směru není výjimkou. Většina pořádaných akcí má své pevné místo v kalendáři a jejich příprava bývá dlouhodobá a organizačně náročná. Zmínil bych namátkou třeba plesy, zájezdy a setkání pro seniory, nebo sportovní dny. V průběhu roku proběhne v obci i spousta různých setkání, besed, zájezdů, kurzů a i tyto aktivity se nemalou měrou podílí na společenském dění ve Včelné. Zásluhu na pořádání akcí pro velké i ty nejmenší má obec, místní spolky, ale i jednotlivci a také sponzoři, za což jim všem určitě patří velký dík.

Výčet všech by působil statisticky, dlouze a asi i nesmyslně. Nabídka kulturního, společenského a sportovního vyžití pro obyvatele Včelné v letošním roce byla následující. V našem kulturním domě proběhly plesy obce Včelná, mysliveckého sdružení Planá, Atletického klubu Včelná, ODS a maškarní ples SK Včelná.

Do kulturního domu také přijali pozvání známé osobnosti. V září byla hostem Lenka Holas Kořínková a v říjnu se naši spoluobčané setkali s herečkou Bárou Štěpánovou. Účastníky zajímavých besed v zasedací místnosti obecního úřadu zvaných "Čaj o páté" byli: herec Ladislav Županič, spisovatelka Petra Braunová a o Nepálu povídala slečna Lucie Špatenková.

Pro naše nejmenší se uskutečnil maškarní karneval, dětský den, kurz tvořivého odpoledne pro děti, naučná stezka pro děti s rodiči, hallowenské setkání strašidýlek a mikulášská nadílka spojená s pohádkou Divadélka Táta a Máma ze Včelné.

Každým rokem je již tradiční událostí vítání občánků. Letos bylo do naší obce přivítáno 17 dětí.

Ani na naše seniory obec nezapomíná. Letos pro ně připravila výlet na Šumavu a po návratu je čekala taneční zábava v Kulturním domě. Sem jsou všichni senioři každoročně zváni na předvánoční setkání. Každé úterý pořádá místní klub seniorů taneční večery, kde k poslechu hraje živá kapela a Kulturní dům byl většinou slušně zaplněn. Mezi tradičně oblíbené výlety patřily zájezdy do lázní v Bad Füssingu nebo návštěva muzikálu Mata Hari v pražském divadle Broadway.

Letos je již 15 rokem na Včelné pořádána taneční zábava pro všechny generace - Horečka páteční noci. Naši stolní tenisté absolvovali již 4. ročník Vánočního turnaje neregistrovaných hráčů /mužů, žen i dětí/.

Atletický klub Včelná pořádal tradiční Mikulášský běh, kterého se zúčastnilo celkem 183 závodníků.

Před koncem roku se občané opět sešli před restaurací "U Kaštanu" při rozsvícení vánočního stromu.

dnes, středa 1. 5. 2024
zataženo 24 °C 12 °C