Z kroniky Včelné díl X, r. 2014 - První svatba na obecním úřadu

Pro důležitý životní krok, jakým svatba určitě je, si snoubenci vybírají různá místa. Počínaje romantickými hrady, zámky a konče třeba ve vzduchu nebo pod vodní hladinou. Podstatná část svateb se odehrává na radnicích a klasických oddacích svatebních síních.

V pátek 19. prosince 2014 ve 13 hodin se konala svatba v slavnostně upravené zasedací místnosti našeho obecního úřadu. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby snoubenci Petra Bicencová a Jiří Ďuriš oddáni naší paní starostkou, nebyli historicky prvními, kteří byli oddáni na obecním úřadu ve Včelné. Přítomná paní matrikářka z Kamenného Újezdu pečlivě zkontrolovala a zadokumentovala všechny potřebné náležitosti. Společné fotografie se svatebními hosty budou pro všechny hezkou vzpomínkou na tento životně důležitý krok. A tak by mohli být manželé Ďurišovi vzorem pro ty, kteří chtějí mít v oddacím listu uvedeno místo sňatku VČELNÁ.

dnes, pondělí 16. 5. 2022
úterý 17. 5. slabý déšť 21/12 °C