Z kroniky Včelné díl III - Události v obci

Kronika Včelné, díl III., r. 1957

Události v obci

Do roku 1957 vstoupila obec s vytýčením velikých úkolů; bylo na programu: dostavba kulturního domu, přístavba mateřské školky, úprava kluziště a koupaliště na novém hřišti a úprava vodní nádrže za kulturním domem. Tyto práce mají býti ukončeny v r. 1960. Zavázal se M.N.V. k velikému úkolu, nevím bude-li možno jej splnit, nejsou proto předpoklady. V zimní době se nedalo nic dělati, až v únoru.

21.II. byla uspořádána přednáška o jízdě na silnicích s filmem.

Dne 18.III. byla konaná první předvolební schůze, v hostinci u Kalkušů.

20.III. byla postavena první televise u s. Jana Vávry, ku konci roku jich bylo instalováno 5.

17.III. konaly ženy slavnostní schůzi „mezinárodní den žen” za součinnosti vojenského souboru.

Ku konci března vyhořela s. Foldovi kolna a drevník.

Od nového roku se značně zvýšil stav důchodců a byl upraven finančně natolik, že se již může každý důchodce slušně uživiti. Výše důchodu se pohybuje od 600˙- 1.000˙- korun měsíčně.

V plném proudu se dělali přípravy k volbám M.N.V. Dne 27.IV. se konala předvolební schůze s estrádou, účinkoval soubor Tankista z Čes. Budějovic. Schůze měla za účel, seznámení voličů s kandidáty.

Dne 19.V. byly provedeny volby: volilo se manifestačně. Baráčníci a požárníci šly k volbám v krojích, a v průvodě, bylo to velmi slavnostní a uspořádané. Po vsi vyhrávali harmoniky, po odvedení průvodu k volební místnosti účinkoval domácí harmonikářský soubor na nár. výboru do místního rozhlasu, což se velmi naším občanům líbilo. Volby proběhly za velmi pěkné nálady všech občanů a volilo se na 100 %. Zvoleni byli:

s. Miesbauer Karel