Obec Včelná
obec Včelná

Z kroniky Včelné díl VI – Zájezd dětí na Boubín

Kronika Včelné, díl VI., r. 1979

Zájezd dětí na Boubín

"Vše pro dítě" – tak i spolek "Baráčníků" spolu s dozorčím výborem Jednoty uspořádal dne 7.7. pro děti autokarový zájezd na Boubín. Zúčastnilo se 28 dětí v doprovodu 6 rodičů a 4 důchodci byli přizváni, aby doplnili kapacitu autobusu. Zájezd vedl za nepřítomného s. Rožbouda kronikář s. Vavruška. První zastávka byla v Husinci, kde si účastníci prohlédli se zájmem Husův domek. Z nádvoří je také fotografie účastníků v příloze kroniky.

Další zastávka byla ve Vimperku, kde bylo možno posvačit a shlédnout památnosti města. Pak k lítosti všech začalo pršet a cestou přes Kubovu Huť /nejvýše položená železniční stanice v Čechách/ za deště na Idinu pilu až ke stanici zájezdních autobusů poblíže boubínského jezírka. Déšť chvilkami ustal, ale sotva jsme vykročili na cestu k jezírku a Boubínu, dostali jsme důkladnou sprchu. Většina účastníků nebyla na déšť připravena, nebť ráno slibovalo pěkné počasí. Vraceli jsme se přes Lenoru – výstavní síň sklárny byla uzavřena -, Volary, Libínské sedlo do Prachatic. Tam konečně dešť ustal a bylo možno shlédnout památné stavby Prachatic a poobědvat. Byli bychom rádi dopřáli dětem podívanou na Čes. Krumluv s jeho medvědy, což by bylo děti zajímalo, i zpáteční cesta jiným krajem by přinesla nové poznatky. Cestou vyprávěl vedoucí zájezdu dětem o zajímavostech kraje, kudy jsme projížděli.

Pro vlhko v botičkách a sychravé počasí, rozhodnuto, upustit od cesty na Čes. Krumlov a v 15 hodin jsme se vraceli nejkratší cestou domů. Jelo se se zpěvem, vyprávěly anekdoty, vozový mikrofon byl v plném provozu. Snad tedy příště počasí bude příznivější a na Boubín se podíváme.

Počasí

dnes, pátek 22. 9. 2023
slabý déšť 19 °C 12 °C
sobota 23. 9. déšť 16/10 °C
neděle 24. 9. oblačno 18/8 °C
pondělí 25. 9. jasno 22/11 °C

Exporty do RSS

RSS 0.91 RSS 1.0 RSS 2.0 Atom 1.0